ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вищий суд Індії скасував звільнення ґвалтівників вагітної мусульманки (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Вищий суд Індії в понеділок скасував рішення про звільнення 11 індуїстів, яких було засуджено до довічного ув'язнення за групове зґвалтування вагітної мусульманки та вбивство її родичів під час індуїстсько-мусульманських заворушень у штаті Гуджарат 2002 року, повідомив адвокат у цій справі.

Суд зобов'язав чоловіків здатися тюремній владі протягом двох тижнів, додав адвокат.

Жертва, Білкіс Бано, була на третьому місяці вагітності, коли її піддали груповому зґвалтуванню, а сімох її родичів, включно з трирічною донькою, убили під час заворушень, унаслідок яких загинуло більше ніж 1000 осіб, переважно мусульман.

Чоловіки, засуджені 2008 року, були звільнені урядом Гуджарату в серпні 2022 року після того, як в'язниця, в якій їх утримували, рекомендувала їх звільнити, з огляду на відбутий термін та їхню хорошу поведінку.

Їхнє звільнення викликало осуд з боку чоловіка жертви, адвокатів і політиків. Місцеві ЗМІ повідомили, що до Верховного суду було подано кілька петицій, які оскаржують звільнення, зокрема й від самої жертви.

У своєму вердикті, ухваленому в понеділок, суд ухвалив, що штат Гуджарат не мав права пом'якшувати вирок, оскільки судовий розгляд було перенесено в Мумбаї, унаслідок чого відповідальність за це рішення було покладено на сусідній штат Махараштра.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, колегія також постановила, що постанова Верховного суду від 2022 року, що наказує уряду Гуджарату розглянути питання про пом'якшення покарання, була отримана обманним шляхом.

"Уряд Гуджарату узурпував повноваження уряду Махараштри... що, на нашу думку, є недійсним", — заявив суд, за даними новинного сайту Live Law.