ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Конгрес США хоче заборонити співпрацю з китайською біотехнологічною компанією (ВІДЕО)

Велика Епоха
Майк Галлахер. (Youtube/скриншот)

У США намагаються не дати Пекіну використовувати гроші американських платників податків для розроблення біозброї, яка може бути спрямована проти американців. Законодавці в обох палатах подали законопроєкти, спрямовані проти найбільшої китайської компанії в галузі геноміки – BGI. Якщо їх ухвалять, медичні установи, які фінансуються з федерального бюджету, не зможуть використовувати продукцію BGI.

Сьогодні BGI – провідний постачальник обладнання геномного секвенування на американський ринок. Законопроєкт може його витіснити.

Майк Галлахер – голова комітету Палати представників з питань Китаю. Він також є одним із головних авторів законопроєкту. За його словами, BGI збирає генетичні дані американців та використовує їх для досліджень у китайських збройних силах. Галлахер додав, що Пекін може використовувати ці дані для розроблення біозброї проти американців.

Пентагон вніс BGI до чорного списку три роки тому, назвавши її китайською військовою компанією. У звіті агентства Рейтер ідеться про те, що BGI спільно з китайськими військовиками розробила пренатальні тести. Пізніше компанія використовувала ці тести для збору генетичних даних мільйонів жінок по всьому світу.

У доповіді директора національної розвідки йдеться про те, що Пекін збирав інформацію про ДНК американців. Це дало змогу отримати дуже детальні дані. Наприклад, чи схильна людина до наркоманії, чи ризикує захворіти на рак. У доповіді йдеться про те, що наявність таких даних допоможе Китаю вибірково націлюватися на американців. Наприклад, дані про залежності або психічні захворювання можна використовувати для шантажу.

В особливій групі ризику – дипломати, політики та військовики. Імовірність того, що їхніми даними скористаються, набагато вища.

Є кілька шляхів дістати генетичні дані американців. Один із них – ділове партнерство.

У 2013 році BGI купила американську фірму, яка займається генетичним секвенуванням.

А 2015-го китайські хакери викрали медичні дані понад сімдесяти мільйонів американців зі страхової компанії Anthem.

Китайські фірми можуть збирати генетичні дані, співпрацюючи з американськими лікарнями та університетами. Ці установи регулярно шукають недорогі послуги із секвенування.

У доповіді директора національної розвідки йдеться, що щонайменше п'ятнадцять китайських фірм змогли дістати доступ до генетичних даних, надаючи такі послуги.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube