ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Британський піаніст повернувся на вокзал після сварки з китайцями, що облетіла інтернет (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Знаменитий британський піаніст повертається до публічних виступів після бурхливої суперечки. Тоді група китайців вимагала від нього припинити знімати. Але що то були за люди — питання залишається відкритим?

Кавана – знаменитий ютубер, відомий своїми живими концертами на громадських піаніно. Минулого тижня під час його прямої трансляції до нього підійшла група китайців із прапорами КНР у руках. Вони вимагали припинити знімати, попри те, що у громадських місцях у Великій Британії знімати дозволено.

Невдовзі розмова переросла в словесну суперечку. Водночас мільйони людей спостерігали за тим, що відбувається, онлайн. Але в окремому відеоролику видно, що деякі члени знімальної групи по-дружньому спілкувалися з Каваною незадовго до інциденту. І, схоже, вони не заперечували проти того, щоб їх знімали.

За словами користувачів мережі, жінку звати Аделіна Чан. Вона – натуралізована громадянка Великої Британії. Повідомляють, що за останні роки Чжан провела низку заходів, які спонсорував Пекін, щоби пропагувати гарне ставлення Великої Британії до Китаю.

На фотографії в інтернеті видно, що раніше вона працювала з Ньютоном Леном – людиною, яка накричала на Брендана за те, що той торкнувся китайського прапора в її руці.

Згідно з профілем Лена на LinkedIn, він працює консультантом у відомій газеті Financial Times. Також він, імовірно, працює учителем китайської мови в Інституті Конфуція. На адресу Пекіна давно сиплються звинувачення в тому, що цю культурну програму він використовує як м'яку силу за кордоном для поширення пропаганди.

Після того, як Кавана назвав китайський прапор комуністичним, Ньютон Лен відразу ж звинуватив його в расизмі. Коли в справу втрутився офіцер поліції, Брендона попросили не використовувати цих кадрів.

У відповідь на інцидент правоохоронці Великої Британії випустили заяву, в якій ідеться, що тим, хто знімає в громадських місцях, не потрібен дозвіл, і що поліція не має права втручатися.

Спілкуючись із журналістами, Кавана сказав, що піаніно на станції стало символом свободи слова.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube