ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

За крадіжку 40 млн дол під час закупівлі снарядів винуватцям загрожує до 12 років в'язниці

Велика Епоха
(Служба безпеки України)

Співробітники української збройової фірми вступили у змову з чиновниками міністерства оборони України, щоб привласнити майже 40 мільйонів доларів, призначених для закупівлі 100 тисяч снарядів під час війни з Росією, повідомляє Служба безпеки України.

СБУ повідомила, що обвинувачення висунуто п'ятьом людям, а одну особу затримали під час спроби перетнути український кордон. Якщо їх визнають винними, їм загрожує до 12 років позбавлення волі.

Представники служби безпеки стверджують, що нинішнє розслідування почалося в серпні 2022 року, коли посадовці підписали контракт на постачання артилерійських снарядів на суму 1,5 мільярда гривень (39,6 мільйона доларів) зі збройовою компанією "Львівський арсенал".

Після отримання оплати співробітники компанії мали переказати гроші на фірму, зареєстровану за кордоном, яка мала доставити боєприпаси в Україну.

Однак товар так і не було поставлено, а гроші були відправлені на різні рахунки в Україні та на Балканах, стверджують слідчі.

Генеральний прокурор України заявив, що кошти вже конфісковані і будуть повернуті в оборонний бюджет країни.

Розслідування проводиться на тлі спроб знищити корупцію, щоб прискорити вступ України до Європейського союзу і НАТО. Як доказ зусиль у боротьбі з корупцією президент Володимир Зеленський і його помічники представили нещодавні звільнення високопосадовців (зокрема звільнення Івана Баканова, колишнього глави СБУ, у липні 2022 року).