ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Microsoft випередила Apple і стала світовим лідером за вартістю ринку

Велика Епоха
Логотип Microsoft (REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo Acquire)

Microsoft затьмарила Apple, ставши найбільшою компанією світу за ринковою вартістю, завдяки своїй глибокій зосередженості на генеративному штучному інтелекті (ШІ) — секторі, який завойовує все більшу прихильність інвесторів, пише Reuters.

Технологічний гігант, який разом з Nvidia та Amazon зробив значний акцент на ШІ, за останній рік пережив значний ринковий сплеск. Зокрема, ринкова вартість Microsoft зросла більш ніж на 1 трильйон доларів.

Аналітики проводять паралелі між цим зрушенням і початком 2000-х років, коли технологічні та інтернет-компанії почали витісняти споживчі та фінансові фірми з авансцени вищих ешелонів ринку.

Згідно з даними LSEG, ринкова вартість Microsoft становила $2,887 трлн, що є найвищим показником за всю історію, тоді як ринкова вартість Apple становила $2,875 трлн на момент закриття торгів у п'ятницю після пікового значення у $3,081 трлн 14 грудня.

Microsoft включила технологію OpenAI у свій набір програмного забезпечення для підвищення продуктивності, що допомогло відновити бізнес у сфері хмарних обчислень у липні-вересні. Лідерство в галузі штучного інтелекту також створило можливість кинути виклик домінуванню Google у веб-пошуку.

Apple, з іншого боку, стикається з проблемами, пов'язаними зі зниженням попиту, в тому числі на свій флагманський продукт - iPhone.

Особливо важко компанії доводиться в Китаї, ключовому ринку, де економічне відновлення після пандемії COVID-19 відбувається повільно, а конкуренція з боку Huawei, що відроджується, посилюється, що впливає на її частку на ринку.

Інші технологічні гравці, орієнтовані на ШІ, такі як Nvidia, Meta Platforms і Alphabet, також стали свідками значного стрибка ринкової капіталізації минулого року.