ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пекін не хоче бачити при владі Лая (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Тайвань щойно обрав нового президента. Ним став той, кого комуністичний сусід не хоче бачити при владі. Перемога Вільяма Лая перетворює перші вибори року на тріумф проти тоталітарного режиму в Пекіні. Також знаменує безпрецедентний третій термін поспіль для Демократичної прогресивної партії Лая.

У своїй переможній промові Лай підтвердив курс Тайваню на демократію та свободу навіть під загрозою з боку китайської компартії. Він також заявив, що Тайвань – не розмінна монета між США та Китаєм.

Тайвань обрав Вільяма Лая – людину, яка визначатиме його відносини з Китаєм та США у найближчі чотири роки. У своїй переможній промові Лай подякував 23-мільйонному населенню Тайваню.

Варто зазначити, що Пекін не підтримував Лая. Китай намагався переконати всіх, що тайванці обирали між миром та війною, і що Лай наблизить Тайвань до війни. Перед суботніми виборами Китай називав Лая "небезпечним сепаратистом" і "порушником спокою", ґрунтуючись на деяких з його попередніх коментарів про незалежність Тайваню.

Але китайське Управління у справах Тайваню у своїй реакції на обрання Лая обрало м'якший тон і не згадувало його імені, заявивши, що результати показують, що Демократична прогресивна партія "не може представляти основну громадську думку" на Тайвані.

Компартія КНР уважає Тайвань частиною Китаю, хоч ніколи ним не керувала.

Лай завжди був переконаним захисником самоврядного статусу острова.

Експерти кажуть, що обравши Лая, народ Тайваню сподівався зберегти незалежність острова.

Лай здобув сорок відсотків голосів. Хоу Юї від основної опозиційної партії набрав 33 відсотки. Кандидат від третьої партії Ке Веньчже набрав 26 відсотків.

Інавгурація Лая відбудеться у травні цього року, а поки що очолювати країну буде його попередниця Цай Інвень. Його перемога ознаменує перший в історії Тайваню випадок, коли політична партія залишається у владі після двох термінів поспіль.

Під час своєї передвиборчої кампанії Лай обіцяв тісно співпрацювати зі США та зміцнювати оборону Тайваню.

Державний секретар США Ентоні Блінкен привітав Вільяма Лая з перемогою.

Він написав на сайті X, що США також вітають народ Тайваню у зв'язку з проведенням вільних і справедливих виборів, які показали силу демократичної системи».

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube