ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Давос 2024: Україна проведе четверті переговори щодо мирної формули у неділю

Велика Епоха
Президент України Володимир Зеленський. (Офіс президента)

Україна і Швейцарія приймуть близько 120 радників з питань національної безпеки в неділю в швейцарському курортному місті Давос, повідомив департамент закордонних справ Швейцарії, що є останньою в серії зустрічей, покликаних зібрати підтримку мирного плану України.

Зустріч, що відбувається напередодні Всесвітнього економічного форуму, який розпочинається наступного дня, є четвертою у своєму роді і найбільшою після попередніх зустрічей у Копенгагені, Джидді та нещодавньої зустрічі на Мальті у жовтні цього року.

Посадовці сподівалися, що зустріч на Мальті призведе до призначення дати проведення глобального мирного саміту для створення коаліції на підтримку мирного плану України з 10 пунктів, розробленого президентом Володимиром Зеленським у грудні 2022 року.

Однак тоді співголови обмежилися спільною заявою, в якій йшлося про прихильність учасників до справедливого і тривалого миру.

Високопоставлений київський чиновник повідомив Reuters у листопаді, що саміт, на якому почнеться реалізація плану, "може" відбутися в лютому 2024 року, оскільки Україна побоюється, що війна в Газі ускладнить отримання дипломатичної підтримки її мирного плану.

План Зеленського включає заклики до відновлення територіальної цілісності України, виведення російських військ, захисту продовольчих та енергетичних поставок, ядерної безпеки та звільнення всіх ув'язнених.

Переговори щодо мирної формули не передбачають участі Росії, яка розпочала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року і окупувала майже п'яту частину країни. Росія відкинула мирну "формулу", заявивши, що її неможливо реалізувати.