ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Землетрус магнітудою 6,4 бала сколихнув більшу частину Пакистану і деякі райони Афганістану

Велика Епоха
Люди стоять біля своїх офісних будівель після землетрусу в Ісламабаді, Пакистан, у четвер, 11 січня 2024 року. Землетрус магнітудою 6,4 бала сколихнув більшу частину Пакистану і частину сусіднього Афганістану в четвер, змусивши жителів панічно тікати з будинків і офісів і особливо налякавши людей у віддалених селах по всій країні, повідомили пакистанські чиновники і Геологічна служба США. (AP Photo/Anjum Naveed)

Землетрус магнітудою 6,4 бала сколихнув більшу частину Пакистану і частину сусіднього Афганістану в четвер, змусивши мешканців панічно тікати з будинків і офісів і налякавши людей у віддалених селах, повідомили пакистанські чиновники і Геологічна служба США, пише AP News.

Епіцентр землетрусу знаходився в гірському масиві Гіндукуч в Афганістані, повідомляє Метеорологічний департамент Пакистану.

Епіцентр знаходився за 45 кілометрів від села Джурм на північному сході Афганістану і залягав на глибині 206 кілометрів, повідомляє Геологічна служба США.

Негайних повідомлень про пошкодження в обох країнах не надходило.

Підземні поштовхи відчувалися в столиці Пакистану Ісламабаді, а також у великих містах Лахор, Пешавар і Музаффарабад у спірному гімалайському регіоні Кашмір, що знаходиться під управлінням Пакистану і на який претендують обидві країни, і який розділений між Пакистаном та Індією.

Сахіба Бібі, жінка, яка живе на околиці Ісламабаду, розповіла, що готувалася до молитви, коли раптом відчула, що земля затремтіла. "Ми швидко вийшли з дому і побачили, що інші люди також стоять біля своїх будинків", – сказала вона.

Жителі північно-західного міста Пешавар також розповіли, що вони вийшли зі своїх будинків і офісів після того, як відчули землетрус.

"Коли я відчув землетрус, я знав, що він має бути не менше 6 балів, оскільки ми відчували сильні землетруси в минулому", – сказав 65-річний Мохаммад Хан з Пешавара, столиці провінції Хайбер-Пахтунхва, що межує з Афганістаном.

Білал Файзі, речник служби з надзвичайних ситуацій на північному заході Пакистану, повідомив Associated Press, що поліція і рятувальники отримали наказ повідомляти служби з надзвичайних ситуацій про будь-які пошкодження, спричинені землетрусом.

"Поки що не надходило повідомлень про пошкодження від землетрусу, хоча землетрус був настільки сильним, що налякав багатьох людей, які вийшли зі своїх офісів і будинків у Пешаварі та інших містах провінції Хайбер-Пахтунхва", – сказав він.

Влада Кашміру, що знаходиться під управлінням Пакистану, заявила, що землетрус не завдав шкоди, але деякі люди в паніці вийшли зі своїх будинків і офісів, щоб захиститися.

Пакистан і регіон, який розташований уздовж активної межі континентальних плит, часто страждають від землетрусів.

Землетрус магнітудою 7,6 бала у 2005 році забрав життя тисяч людей у Пакистані та Кашмірі.