ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Китаї лікар офтальмолог вдарив пацієнтку під час операції (ВІДЕО)

Велика Епоха
Лікарі проводять видалення катаракти пацієнту в Наньяні, провінція Хенань, Китай, 11 травня 2008 року. (China Photos/Getty Images)

Новий скандал сколихнув велику китайську групу лікарень, що спеціалізуються на офтальмології, після того як у мережі з'явилося відео, на якому один із хірургів неодноразово б'є пацієнта по голові під час операції на очах. Тривожне відео з’явилося після звинувачень в насильницькому вилученні органів у живих людей.

Група з 600 лікарень Aier є найбільшою мережею офтальмологічних лікарень у Китаї. Інцидент, що стався чотири роки тому, пов'язаний із хірургом лікарні Гуйган у провінції Гуансі. Відео "лікарського насильства" було опубліковано на Weibo 19 грудня доктором Ай Фень, директором відділення невідкладної допомоги центральної лікарні Уханя.

Доктор Ай звинувачує доктора Фен Гуйцяна, головного хірурга лікарні, в тому, що той кілька разів ударив пацієнтку Цинь Гуйін по голові під час операції, внаслідок чого 82-річна жінка осліпла на ліве око.

Доктор Ай є одним з інформаторів, які співпрацювали з доктором Лі Веньляном під час першого спалаху Covid-19 в Ухані, й попереджали населення про вірус ще наприкінці 2019 року.

Доктор Ай опублікувала на Weibo відео, на якому видно, як доктор Фен тричі б'є по голові свою пацієнтку, що лежить на операційному столі, а медсестра намагається її утримати.

Відео викликало обурення громадськості. У відповідь на це госпіталь Гуйган наступного дня опублікував заяву, в якій пояснив, що, поки доктор видаляв кришталик і проводив вітректомію переднього сегмента лівого ока пацієнтки, пані Цинь, яка перебувала під частковим наркозом, спробувала доторкнутися до свого ока через "хірургічну непереносність", що проявилася. "Бажаючи уникнути гіршого, в екстреній ситуації лікар швидко "вдарив" пацієнтку, щоб зупинити її, але не мав наміру заподіяти їй шкоду", — йдеться в заяві.

Пояснення лікарні не переконали громадськість.

Комісія з охорони здоров'я Гуйгана почала розслідування щодо місцевої лікарні, що входить до групи лікарень Aier Eye.

Наприкінці дня 21 грудня Aier Eye опублікувала нову заяву, в якій визнала, що правила безпеки було порушено, і заявила, що лікарі за жодних обставин не повинні погано поводитися з пацієнтами. Група лікарень заявила, що д-ра Фена відсторонили від посади головного хірурга, а стосовно двох інших членів його медичної команди триває розслідування.

Хлопчик лежить на лікарняному ліжку, його очі закриті пов'язками, Тайюань, провінція Шаньсі, північний Китай, 27 серпня. (STR/AFP via Getty Images)

У повідомленні, опублікованому на Weibo 21 грудня, докторка Ай написала, що понад три роки наполегливо засуджувала злочини, скоєні лікарнею Aier Eye, "тому що з погляду лікаря я бачила бездонну темряву". Її повідомлення отримало тисячі "лайків".

Група лікарень Aier Eye

Група лікарень Aier — провідний офтальмологічний інститут Китаю, ринкова вартість якого становить 146,3 млрд юанів (18,7 млрд євро). Групі належить понад 700 лікарень по всьому світу, включно з установами в Європі та Південно-Східній Азії, а також понад 600 лікарень у Китаї.

Засновник Aier Eye Чень Бан є найбагатшою людиною в провінції Хунань. Він входить до списку мільярдерів Forbes, його статки на 2022 рік оцінювали в 11,6 мільярда євро.

Чень Бан не має медичної освіти. Він відслужив в армії, відкрив компанію з виробництва кокосового соку і парк розваг, а потім заснував мережу лікарень 2001 року.

Попри фінансовий успіх, група лікарень, що швидко зростає, неодноразово піддавалася штрафам за порушення правил страхування, шахрайство з цінами, використання неліцензованих постачальників медичних послуг, пошкоджені хірургічні інструменти та неправдиву рекламу. Мережа лікарень стала об'єктом численних позовів про недбалість.

За словами д-ра Ай, "поки вони [група лікарень Aier Eye] можуть розв’язувати проблеми за допомогою грошей, вони не бояться. Вони підкуповують місцеві департаменти всіх рівнів і мають безліч захисних парасольок".

Не дивно, що група лікарень Aier Eye також є об'єктом звинувачень у примусовому вирізанні органів. За даними Всесвітньої організації з розслідування переслідувань Фалуньгун (WOIPFG), лікарні Aier Eye у Куньміні (провінція Юньнань) і Нанкіні (провінція Цзянсу) входять до списку закладів, які підозрюють у насильницькому вирізанні органів. У цих двох лікарнях проводиться разюча кількість операцій з пересадки рогівки. Лікарня Aier Eye в Шеньяні також може похвалитися тим, що отримання свіжих рогівок займає від тижня до місяця.

Протягом кількох років міжнародна спільнота пильно стежить за тим, як китайський комуністичний режим систематично примусово вирізає органи в ув'язнених, зокрема в послідовників Фалуньгун, уйгурів, тибетців, християн і дисидентів.