ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Бестселер П'єро Сан Джорджіо «Він вчить нас, як виживати, коли економіка руйнується»

Велика Епоха
П'єро Сан Джорджіо. (З дозволу автора/epochtimes.fr)

Світова економіка стрімко прямує до загибелі. Як ми будемо справлятися, коли складні системи нашого виживання, як фінансові, так і фізичні, зазнають краху? Письменник П’єро Сан Джорджіо написав кілька книг, у яких показує, як ми повинні змінити спосіб життя та мислення, щоб вижити.

Автор П’єро Сан Джорджіо є частиною глобального наукового руху під назвою «колапсологія». Це вчені, економісти тощо, які досліджують причини глобального економічного колапсу, який продовжуватиме загострюватись, поки не змусить нас змінити спосіб життя, якщо ми хочемо вижити.

На щастя, П’єро Сан Джорджіо пропонує рішення, які ми можемо застосувати тут і зараз.

- Ви можете представитися? Що спонукало вас стати фахівцем із виживання та написати кілька книг на цю тему, щоб попередити нас?

Я швейцарський письменник. З 1992 по 2011 рік я відповідав за маркетинг і розвиток бізнесу американських видавців програмного забезпечення (зокрема, Oracle). Потім я створив власну компанію, щоб допомогти північноамериканським видавцям програмного забезпечення закріпитися в Європі.

У 2005 році я продав компанію і пізніше працював у хмарних компаніях SAP Salesforce і SuccessFactors, де відповідав за ринки, що розвиваються.

Я теж агностик, колишній екологічний активіст, батько чотирьох дітей.

З моменту виходу мого бестселера «Пережити економічний крах. Практичний посібник» (продано понад 200 000 примірників у франкомовному світі, а також перекладено російською, англійською, польською, італійською, румунською...) у 2011 році, я прагнув просувати індивідуальна підготовка, стійкість і пошук автономії та свободи : «виживання».

Ми повинні розуміти, що наш світ має обмежені ресурси, які поступово зменшуються, тоді як наше споживання та населення зростають експоненціально.

Наша надзвичайно складна та щільна глобальна економічна система сьогодні знаходиться під загрозою краху через кумулятивний ефект певної кількості основних тенденцій, таких як виснаження ресурсів, необхідних для функціонування поточної глобальної економіки (зокрема, нафти), перенаселення в зв'язок з наявними ресурсами, війни, масові міграції людей, спекуляція на сировині та продуктах харчування...

Ще однією великою тенденцією є брак прісної питної води в усьому світі. Існує також виснаження земель через інтенсивну монокультуру, яка зменшує здатність ґрунту виробляти їжу.

Нарешті, ми маємо фінансову нестабільність економік переважно Сполучених Штатів, Європи та Японії, які базуються на гігантських боргах і вже занурюють нас у структурну кризу безробіття, інфляції, бідності, зростаючої нерівності...

Ідея цієї книги виникла у мене в 2003 році в контексті війни в Іраку, коли американська військова пропаганда базувалася на неправильних уявленнях про зброю масового знищення. Тоді я зрозумів, що більшість ЗМІ безсоромно повторюють брехню населенню.

Це усвідомлення змусило мене шукати альтернативну інформацію про дефіцит природних ресурсів, забруднення, зростання населення та контроль над ресурсами.

З 2005 року всі ці роздуми дали мені зрозуміти, що ми йдемо до катастрофи.

Тому я написав книгу «Пережити економічний колапс. Практичний посібник», яка була опублікована французькою мовою в 2011 році видавцем, який мав сміливість повірити в книгу, яка була першою у Франції на цю тему, і яка суперечила ідеї більшості економістів про те, що зростання завжди буде нескінченно в найближчому майбутньому. світ, який за визначенням обмежений.

Книга мала величезний успіх, хоча нею знехтували мейнстрімні ЗМІ. Наслідки того, що я пишу, досить радикальні, тому мейнстрімові ЗМІ категорично не хочуть про це говорити. Сьогодні ми бачимо, як це поступово матеріалізується на наших очах…

Після цього успіху я написав книгу «Вулиці варварів : виживання в місті» про виживання в містах, особливо пов’язаних із системою постачання «точно вчасно», яка робить міське життя надзвичайно небезпечним.

Я в основному спілкуюся зі своїми читачами через мій Patreon, мій внутрішній веб-сайт :

piero.com http://www.piero.com/.

У 2014 році я написала книгу «Як пережити економічний крах. Практичний посібник для жінок», яка також була видана російською, про ризики, з якими стикаються жінки під час економічного колапсу. і специфічні проблеми жінок у виживанні та світі виживання. Друга частина книги присвячена свідченням 15 жінок-виживальниць, які діляться своїм досвідом і дають поради як жінкам, так і чоловікам, щоб вони могли найкраще підтримати своїх супутників у цьому новому способі життя.

У 2020 році вийшла моя книга «ЯРБХ : виживання при ядерних, радіологічних, біологічних і хімічних подіях» (вийшла англійською та французькою мовами).

Я написав її разом із Кріс МІЛЛЕНІУМОМ, який протягом 6 років очолював підрозділ ЯРБХ престижного французького антитерористичного підрозділу : GIGN.

Він надав консультації владі, визначивши засоби виявлення та захисту та забезпечивши навчання персоналу. З 2013 року він працював радником ЯРБХ для іноземного уряду.

- В “Як пережити економічний колапс. Практичний посібник" для жінок ми бачимо, як справджуються багато ваших прогнозів: кінець нафти, економічна криза, дефіцит, ядерна криза, соціальна криза. Які наступні етапи економічного колапсу?

Я не пророкую економічний колапс, як пророк. Але в нинішній ситуації, зокрема через апатію та корумпованість переважної більшості політичних лідерів, фінансового світу, транснаціональних компаній тощо, надзвичайно швидкий глобальний економічний колапс неминучий.

Це буде «кінець нормального», коли ми відхилимося від звичної норми життя. Що вже стосується українців, які пережили війну з лютого 2022 року і набагато краще за інших європейців знають, що таке колапс.

Відсутність електрики не змінює життя сільського фермера, він вміє пристосовуватися. Українці вже мають досвід відключень води чи світла, але для жителів міст Лондона, Парижа чи Нью-Йорка кілька днів без світла – це справжній апокаліпсис! Відключіть Wi-Fi на кілька днів і подивіться на реакцію підлітків!

Ми на межі зламу: борг гігантський, еліти корумповані, ми нічого не виробляємо, демократія — це лише театр, інфляція зростає, а рецесія наближається.

Фінансова криза, гірша за ту, що сталася в 2008 році, може стати наступним дійсно серйозним кроком, який значно погіршить нинішню ситуацію.

Фінансові структурні проблеми, які ми спостерігаємо з 1980-х років, ті самі, але з 2008 року посилилися в сотні разів.

Борг стає все більш високим через розширення центральних банків і відсоткові ставки, близькі до нуля або навіть негативні.

Цей надлишок використовується не для фінансування промислового чи продуктивного економічного зростання, а для споживання – або великої розкоші невеликої групи супербагатих.

Борг не може рости нескінченно. Рано чи пізно буде банкрутство.

Важко сказати, коли це станеться дуже різко. Ми вже бачимо постійну інфляцію, банкрутство кількох американських банків з березня 2023 року... Реальність боргів вдарить нас дуже скоро, і тоді нам доведеться повернутися до принципів наших дідусів і бабусь: витрачати менше, ніж заробляємо, тільки купувати що ми можемо собі дозволити та знаємо, як виробляти те, що споживаємо.

– У деяких своїх інтерв’ю ви говорите, що обвал може призвести до втрат від 50 до 80 відсотків людських життів у Європі. На якій інформації ви базуєте ці цифри?

Найважливішим є порушення глобальних взаємопов’язаних ланцюгів постачання, від яких ми залежимо щодо води, їжі, ліків, тепла, палива та запасних частин. Якщо ці складні системи зазнають стресу, вони можуть довго зупинятися та відчувати труднощі з перезапуском, як ми бачили під час зупинок під час пандемії.

Коли продукти закінчуються, коли люди бояться за своє виживання, виникає ризик насильства, грабежів, громадянських війн, іноді також релігійних війн, етнічних війн, також війни між державами...

Дефіцит і насильство також можуть спричинити голод, епідемії тощо.

Наявність достатнього вдома, щоб не бракувати необхідного, зменшує ризик паніки, і тоді ми можемо сприяти примиренню, зберігаючи спокій або допомагаючи іншим.

Це форма страхування. Знати, як підготуватися до гіршого, сподіваючись на краще. І жити з більшою свободою, здоровішою їжею та чистою водою, з хорошим психічним і фізичним здоров’ям і менше стресу – краще, незалежно від кризи чи ні!

Також вкрай важливо вміти самостійно забезпечити свою безпеку та безпеку своїх близьких, не чекаючи допомоги від держави.

– Чи можете ви пояснити свою концепцію стійкої самоокупної бази та сім способів досягнення оптимальних умов виживання на стійкій самоокупній базі?

Для мене вижити означає бути відповідальною дорослою людиною. Бути вільним і здатним захистити себе. Люди, які мають достатні навички, щоб утримувати свою сім'ю. Це також означає планувати наперед, намагатися передбачити майбутнє та належним чином підготуватися до нього.

Стабільна автономна база, як я кажу про неї у своїх книгах, є місцем стійкості, автономії. Це про вкоріненість, автономію з часом. Розташування, очевидно, має бути переважно в сільській місцевості. Це може бути квартира, заміський будинок або будинок для відпочинку, або навіть човен або плавучий будинок.

Я встановив сім критеріїв, якими керуватиметься ідея стійкої автономної бази: вода, їжа, здоров’я, енергія, знання, захист і соціальні зв’язки. Вони переплітаються між собою. Нехтування одним викликає дисбаланс і ставить під загрозу нашу здатність до автономії.

За останні двадцять років і під час пандемії суспільний договір поступово руйнується, і люди хочуть зробити для себе більше. У міру наближення рецесії фундаментальні дисфункції держав зростатимуть, і населенню доведеться реорганізуватися, щоб реагувати на потреби та можливе насильство.

- Ваша книга «Вулиці варварів», яку ви написали разом із франко-американським фахівцем із виживання Волвестом, пояснює, як вижити в місті під час обвалу.

Як і у вашій першій книзі «Пережити економічний колапс», ви наголошуєте, що набагато краще організувати свою стійку автономну базу в сільській місцевості.

Але чи немає ризику, що село під час колапсу стане жертвою набігів, оскільки люди масово тікають з міст?

Під час серйозної кризи місто спустошується від усього необхідного, і оскільки багато людей раптово виявляються позбавленими всього, що вони вважають нормальним і життєво важливим, ризик напруги та насильства зростає.

Якщо ми хочемо створити стійку автономну базу, місто не підходить для цього.

А щодо їх цільового статусу, то першими жертвами є міста. Жити в сільській місцевості, біля лісу чи в горах завжди було легше, ніж у містах з кількома мільйонами жителів.

- Згідно з вашим аналізом, ми не можемо вижити поодинці, і автономні суспільства є єдиним стійким рішенням. Але не кожен може мати будинок з садом, щоб вирощувати город. Що б ви порадили людям, у яких бракує грошей, але вони хочуть організувати своє виживання?

Не залишайся один. У нас є родина, друзі та сусіди, з якими ми можемо створювати спільноти взаємодопомоги, розподілу праці та співпраці в проєктах місцевого самоврядування. Ласкаво приймати людей із корисними навичками чи хорошою працездатністю та гарним ставленням.

- Якщо її родина не вірить у глобальний економічний колапс, як ми можемо переконати їх прийняти стиль виживання?

Ви можете використовувати точні аргументи і самі стати автономними і таким чином стати прикладом. А тих, хто начебто не хоче, не засуджуйте, нехай прийдуть до вас, можуть змінитися.

У будь-якому випадку, коли вже існуючий економічний колапс раптово посилюється, вони будуть змушені визнати, що ви мали рацію, і, як правило, будуть вдячні вам за те, що ви подумали підготуватися, тому що ви також можете допомогти їм завдяки своїй підготовці.

- В інтерв'ю ви заявили, що втрата моральних цінностей та індивідуалізму, створених суспільством споживання, матиме дуже шкідливі наслідки під час колапсу, і що ідея виживання також дає духовне рішення. Ви можете пояснити чому?

За ідеєю виживання лежить як потреба відійти від декадентського, індивідуалістичного, дисгармонійного сучасного світу, так і створити більш спокійне життя, ближче до природи, з більш простими, традиційними цінностями.

У своїх соціальних мережах я бачу людей усіх політичних переконань, різного віку, різного походження. Є багато різних профілів і підходів.

У виживанні ми в першу чергу говоримо про розум, без якого не можна використовувати навички, обладнання та інструменти. А дух людини просякнутий духовністю. Для одних це означає релігійне переконання, для інших — віру в науку, прогрес чи догму.

Моя етика ґрунтується на універсальних принципах, таких як заборона бути ініціатором насильства, повага до власності, робота та дослідження людського духу. Це дає мені впевненість і, можливо, пояснює, чому я не живу в страху.

– Ваші дуже тривожні думки про майбутнє поділяють багато вчених та економістів (Ів Коше, Джеймс Говард Кунстлер, Пабло Сервінь, Річард Хайнберг), які, як і ви, базують їх виключно на наукових даних. Як ми можемо залишатися надією на нашу здатність протистояти майбутнім викликам?

Ці вчені та економісти закликають нас підготуватися, а також певні держави.

Наприклад, у Швеції у 2018 році уряд уже передбачив військовий план Росії, тому він розповсюдив серед 4,8 мільйона шведських домогосподарств буклет (опублікований 13 мовами!), в якому детально описуються надзвичайні заходи, яких необхідно вжити. у разі конфлікту чи стихійного лиха.

У 2022 та 2023 роках шведські старшокласники отримали роман-передчуття, коли їм виповнилося 16 років, який мав підготувати їх до найгіршого та усвідомити свою роль у разі катастрофи чи війни. До книги додається лист, в якому повідомляється, що вони, як і всі їхні співвітчизники віком від 16 до 70 років, є частиною «тотальної оборони» країни. «Це означає, що ми всі маємо обов’язок робити свій внесок у разі загрози війни чи конфлікту (…), включаючи молодь»

Міністерство внутрішніх справ Франції, наприклад, пояснює на своєму вебсайті, як ми можемо стати більш стійкими у випадку кризи чи катастрофи.

Міністр оборони Австрії Клаудія Таннер в офіційному інтерв'ю журналісту WELT також сказала: «Питання не в тому, чи настане відключення світла, а в тому, коли воно настане».

Ось чому Австрія зараз інвестує 180 мільйонів євро у розширення 100 так званих самодостатніх казарм, які матимуть достатнє енергопостачання та зможуть підтримувати себе щонайменше два тижні. Крім того, дванадцять казарм розширюються до «острівців безпеки», щоб вони могли бути пунктами контакту для цивільної влади та правоохоронних органів у разі кризи.

Тому ми бачимо, що навіть деякі уряди офіційно бояться...

Ми повинні реагувати як дорослі: громадянин, готовий протистояти 24, 48 чи 72-годинній кризі, не буде тягарем для суспільства, навпаки, він зможе допомогти іншим людям, бо матиме ліхтарик, ковдру, їжу. або воду для задоволення своїх потреб.

В Україні це не так, але західноєвропейці звикли мати «державу-няньку», державу добробуту, яка платить і захищає і яка, в принципі, все ще функціонує. Але ви повинні бути відповідальним дорослим, а не дитиною. Ми повинні бачити реальність такою, якою вона є.

Попри що, є позитивне повідомлення: відновлення незалежності та свободи шляхом наполегливої праці та підготовки. Усвідомлення того, що можна вийти із скрутної ситуації та допомогти родині, сусідам та друзям, також є фактом, який допомагає об’єднати мінігромаду.

У важкі часи саме ті, хто вміє триматися разом, допомагати один одному та створювати міцні зв’язки, не лише справляються краще, але й здатні побудувати світ завтрашнього дня, об’єднаніший і сильніший.

– Що конкретно Ви б порадили українцям, щоб підготуватися до глобального економічного колапсу?

Українці повинні перестати йти за своїми лідерами, які штовхають їх продовжувати війну, яка вже спричинила загибель і каліцтво майже мільйона українців, виїзд мільйонів українців... А також гігантських матеріальних руйнувань.

Щоб підготуватися до виживання, ви можете залишитися в Україні або переїхати в іншу країну, де умови можуть бути більш сприятливими для виживання. Це залежить від переконань і здібностей.

Зіштовхнувшись із присутністю та постійним прибуттям до Європи десятків мільйонів арабів, африканців, мусульман тощо, українці також повинні запитати себе, чи вигідно європейцям вбивати один одного...

Наприклад, під час Першої світової війни французи та німці були змушені своїми урядами вбивати один одного. Справжні причини цієї Першої світової війни не пояснюються в більшості сучасних підручників з Історії, і ці дві країни надзвичайно постраждали та були назавжди ослаблені цією гігантською бійнею.

Я вважаю, що українським чоловікам найкраще залишитися живими разом зі своїми дружинами та родинами, щоб захистити їх від смертоносного глобального економічного колапсу.

Ця війна між НАТО і Росією також є наслідком розвалу, оскільки НАТО хоче ще більше розширити сферу своїх ресурсних володінь, щоб зберегти своє панування, постійно провокуючи війни: вчора Ірак, Лівія, Сирія... Сьогодні Україна.

Для тих, хто бажає залишитися в Україні, навіть якщо у них немає грошей або матеріальних засобів, щоб забезпечити своє виживання, вони повинні тепер створити спільноти підтримки, де люди допомагають один одному та діляться своїми навичками та ресурсами для виживання.

Вони також можуть шукати сторонньої допомоги, зокрема через Інтернет, соціальні мережі тощо.

Абсолютно необхідно негайно зрозуміти, що ілюзорний світ процвітання та легкого життя, який передають телебачення, голлівудські фільми, музичні кліпи тощо, насправді був можливий лише в обмеженій частині світу та для обмеженої групи людей. Але навіть для цієї привілейованої групи процвітання підходить до кінця, і ми повинні зрозуміти, що ми повинні повернутися до старого світу взаємодопомоги, сімейної та кланової солідарності, спільного блага, якщо ми хочемо сподіватися вижити.

У ситуації розвалу, хаосу, дефіциту практично неможливо прожити наодинці дуже довго.