ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Огляд економічних проблем Китаю у 2024 році (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

З настанням 2024 року друга за величиною економіка світу й далі прямує своїм вибоїстим шляхом. Навіть китайський лідер Сі Цзіньпін визнав це в неочікуваній недавній заяві. За його словами, китайські підприємства мають труднощі, а жителі країни не можуть знайти роботи. Таку заяву під час новорічного звернення він зробив уперше більш як за десять років.

Економічний аналітик з питань Китаю Антоніо Грасеффо вважає, що «Ситуація в Китаї досить погана. Я вважаю, що якщо він щось визнає, це означає, що ситуація у 100 разів гірша. Думаю, це також означає, що він не вважає, що ситуацію можна швидко виправити».

Отже, які найбільші проблеми стоять перед економікою Китаю? Насамперед йдеться про нерухомість. Цей сектор становить близько чверті ВВП Китаю. Але він ослаблений через падіння продажів житла та дефолти китайських забудовників, зокрема найбільшого у країні Country Garden.

Криза перекинулася на величезний тіньовий банківський сектор, спричинивши дефолти та протести по всій країні. Місцеві органи влади теж у біді. Багато з них загрузли в боргах і, щоб упоратися з ними, зменшують медичну допомогу для громадян.

Безробіття серед молоді стало настільки серйозним, що влада не публікує дані щодо нього з червня минулого року, а активність на китайських заводах у грудні впала до шестимісячного мінімуму. Ба більше, майже 90% іноземних грошей, що прийшли до Китаю у 2023 році, вже пішли з нього. Такі розрахунки дає Financial Times. Найбільші банки Китаю знизили ставки за депозитами у спробі підштовхнути економіку, але чиновники дали зрозуміти, що стимули будуть обмеженими.

Якщо говорити про те, як економічні проблеми Китаю можуть вплинути на США, Грасеффо зазначає, що все більше компаній переносять виробництво з Китаю до таких країн, як Індія.

Водночас Міжнародний валютний фонд заявив, що Китай гальмує світове виробництво.

Різке падіння продажів житла в Китаї на Новий рік: за перші три дні 2024-го середньодобовий обсяг продажів упав більш ніж на чверть як порівняти з аналогічним періодом минулого року. Такі дані опитування, проведеного одним з найбільших незалежних дослідників ринку нерухомості Китаю.

Згідно з ним, у невеликих містах продаж упав найбільше – на 50%. Влада вживає заходів щодо підтримання китайського ринку нерухомості. Торік у грудні вищі посадові особи провели важливу зустріч, яка визначила напрямок економічної політики на наступний рік. Чиновники пообіцяли приділити більше уваги економічному зростанню, але не виклали жодних конкретних планів щодо стимулювання споживчого попиту.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube