ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Через виверження вулкана в Ісландії горять будинки в місті Гріндавік (ВІДЕО)

Велика Епоха
Вулкан викидає лаву і дим на півострові Рейк'янес, Ісландія, 14 січня 2024 року. (Iceland Civil Protection/Handout via REUTERS)

У неділю на південному заході Ісландії сталося виверження вулкана, і до середини дня потоки лави досягли околиць невеликого рибальського містечка. У кількох будинках почалася пожежа. Жителів евакуювали заздалегідь, тому вони не постраждали, повідомила влада.

Фонтани розплавленої породи і диму виривалися з тріщин у землі на великій території, що простягається до міста Гріндавік, показала пряма відеотрансляція, опублікована щоденною газетою Morgunbladid.

"Життя людей не наражаються на небезпеку, але інфраструктура може опинитися під загрозою", — заявив президент Ісландії Гвюдні Йоганнессон у соціальній мережі X, додавши, що перебоїв з авіасполученням не було.

Останніми тижнями біля Гріндавіка було зведено бар'єри із землі та каменю, щоб запобігти потраплянню лави в місто, розташоване за 40 км на північний захід від столиці Рейк'явіка, але виверження прорвало ці споруди.

Прилеглий геотермальний курорт "Блакитна лагуна" було закрито в неділю, йдеться на його сайті.

Це друге виверження вулкана на півострові Рейк'янес на південному заході Ісландії менш ніж за місяць і п'яте з 2021 року.

Минулого місяця виверження почалося у вулканічній системі Свартсенгі 18 грудня, було проведено повну евакуацію 4 000 жителів Гріндавіка і закрито Блакитну лагуну.

За даними місцевої влади, понад 100 жителів Гріндавіка повернулися в місто останніми тижнями, до того як у суботу було ухвалено рішення про повторну евакуацію.

В Ісландії, яка за площею приблизно дорівнює американському штату Кентуккі, налічується понад 30 діючих вулканів, що робить цей північноєвропейський острів головним місцем для "вулканічного туризму".

У 2010 році хмари попелу, що утворилися внаслідок виверження вулкана Ейяф'яллайокудль на півдні Ісландії, поширилися на значну частину Європи, унаслідок чого близько 100 000 авіарейсів затримали, а сотні ісландців були змушені евакуюватися зі своїх домівок.

На відміну від Ейяф'яллайокудля, вулканічні системи Рейк'янеса не затиснуті під льодовиками, тож вважається, що вони не спричинять утворення подібних хмар попелу.