ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Харківській області почалася евакуація жителів 26 сіл

Велика Епоха
Люди чекають на автобусній зупинці, захищеній бетонними блоками, після обстрілу в Бєлгороді, на кордоні з Україною, 15 січня 2024 року. (STRINGER/AFP via Getty Images)

У вівторок влада України оголосила про евакуацію 26 сіл у Харківській області через постійні атаки армії РФ.

"Враховуючи безпекову ситуацію, запроваджуємо обов'язкову евакуацію населення з Кіндрашівської та Куриливської громад Куп'янського району", — написав у Telegram голова Харківської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов. "До евакуації закликаємо сім'ї з дітьми".

У публікації перелічено назви 26 постраждалих населених пунктів, у яких проживають 3043 особи, зокрема 279 дітей.

Це Благодатівка, Вишнівка, Василівка, Велика Шапківка, Гусинка, Грушівка, Дорошівка, Єгорівка, Курочкіне, Ковалівка, Миколаївка Перша, Моначинівка, Московка, Нечволодівка, Просянка, Прилютове, Самборівка, Смородьківка, Соболівка, Садове, Цибівка (Кіндрашівської громади).

А також Біле, Воронцівка, Лісна Стінка, Сенькове, Синиха (Курилівської громади).

"Усіх евакуйованих забезпечуємо житлом та підтримкою від міжнародних гуманітарних організацій. Закликаємо мешканців громад відповідально поставитися до власного життя та життя своїх дітей", — додав Синєгубов.

Куп'янський район уже кілька місяців перебуває під натиском російських військ, які домоглися мінімальних успіхів, але все ще сподіваються прорвати українську оборону.

Територія була окупована Росією на початку вторгнення в лютому 2022 року, поки блискавична атака ЗСУ не звільнила регіон у вересні того ж року.

Влітку 2023 року Росія знову перейшла в наступ на цьому напрямку, тоді як ЗСУ почали масштабний контрнаступ на сході і на півдні.

У жовтні російський ракетний удар забрав життя понад п'ятдесяти людей у селі Гроза, коли вони були присутні на похоронній церемонії. До обстрілу в цьому населеному пункті проживало 330 осіб.