ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Землетрус магнітудою 7,1 стався в Китаї, загинули 3 людини (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Землетрус магнітудою 7,1 у віддаленій частині західного китайського регіону Сіньцзян призвів до загибелі щонайменше трьох осіб і спричинив значні руйнування в морозну погоду, повідомили у вівторок офіційні особи. За їхніми припущеннями, нечисленність населення в цьому районі сприяла тому, що кількість загиблих унаслідок "дуже сильного" землетрусу була низькою.

Землетрус стався в повіті Учтурфан префектури Аксу незабаром після другої години ночі, повідомив Китайський центр мереж землетрусів. На місце події виїхали рятувальники, до полудня їх було вже близько тисячі. Надвечір влада повідомила, що в повіті, який мандаринською мовою називається Вуші, загинули троє людей і п'ятеро дістали поранення, двоє з них — серйозні.

Епіцентр землетрусу був розташований у гірській місцевості на висоті близько 3000 метрів над рівнем моря, повідомив на прес-конференції Чжан Юнцзю, голова Сіньцзянської адміністрації із землетрусів.

У цьому районі проживають здебільшого уйгури — тюркська народність, яка в більшості сповідує іслам і стала об'єктом репресій, державної кампанії з насильницької асиміляції та масового утримання під вартою. Регіон сильно воєнізований, і державна телекомпанія CCTV показала, як перед світанком воєнізовані загони вирушили на місце, щоб розчистити завали і встановити намети для переміщених осіб.

Серед більш ніж 120 пошкоджених будівель 47 будинків обвалилися, повідомив уряд Сіньцзян-Уйгурського автономного району на своїй офіційній сторінці в соціальній мережі Weibo.

У гірському повіті Учтурфан фіксують температури значно нижчі за нуль, а Метеорологічне управління Китаю прогнозує, що цього тижня температура сягне мінус 18 градусів за Цельсієм.

За даними влади Сіньцзяна, у 2022 році в повіті проживало близько 233 000 осіб.

За словами влади Аксу, внаслідок землетрусу було пошкоджено лінії електропередач, але електрику було швидко відновлено. Залізничне бюро Урумчі відновило рух після 7 години ранку після перевірки безпеки, яка підтвердила відсутність проблем на залізничних лініях.

У вівторок було зареєстровано кілька афтершоків, найсильніший з яких мав магнітуду 5,3.

Геологічна служба США повідомила, що найсильніший землетрус у цьому районі за останнє століття також мав магнітуду 7,1 і стався 1978 року (приблизно за 200 кілометрів на північ від епіцентру вчорашнього землетрусу).

Поштовхи також відчувалися в сусідніх Киргизстані та Казахстані. На відео, опублікованих у Telegram, видно, як люди в місті Алмати збігають сходами і стоять на вулиці, деякі з них у шортах на морозі.

Землетрус магнітудою 6,2, що стався в грудні в провінції Ганьсу, забрав життя 151 людини і став найсмертоноснішим землетрусом у Китаї за останні дев'ять років. Землетрус у провінції Сичуань у 2008 році забрав життя майже 90 000 осіб.