ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Близько 1000 туристів опинилися в пастці в китайському Сіньцзяні після сходження лавин (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Близько 1000 туристів залишаються у віддаленому курортному селищі після сходження лавин у північно-західному регіоні Сіньцзян у Китаї. Метрова висота снігу і мінлива погода заважають евакуації, повідомило у вівторок державне телебачення.

Дорога до села Хему, мальовничого місця, розташованого недалеко від кордонів Казахстану, Росії та Монголії, де застрягли туристи, вже кілька днів відрізана лавинами. Село розташоване в Сіньцзянській префектурі Алтай, де безперервний снігопад у деяких районах триває вже 10 днів, ідеться в повідомленні.

Сильний снігопад спровокував сходження десятків лавин на великих ділянках шосе в горах Алтаю, що ведуть до мальовничого району Канас. Деяких туристів було піднято на вертольотах у безпечне місце, повідомили у вихідні державні ЗМІ Китаю.

Висота снігу, принесеного лавинами, в деяких місцях сягає семи метрів, а в багатьох — перевищує висоту снігоприбиральної техніки, повідомляє CCTV.

Роботи з розчищення 50-кілометрової ділянки засипаної дороги почалися тиждень тому.

Рятувальні роботи і прибирання снігу ускладнювало каміння, уламки і гілки дерев, що зробило роторні снігоприбиральні машини марними. Рятувальники вдалися до допомоги лопат і екскаваторів.

Управління автомобільних доріг на Алтаї повідомило, що для проведення рятувальних робіт і надання допомоги задіяно 53 людини і 31 одиниця техніки та обладнання.

"Ситуація з лавинами відносно незвична, ми вже бачили такі сильні снігопади, але не бачили такої частоти сходження лавин", — сказав CCTV глава бюро з управління автодорогами Чжао Цзіньшен.

Чжао сказав, що, на його думку, роботи з розчищення снігу для відновлення доступу до села Хему триватимуть ще деякий час через велику кількість снігу на останніх чотирьох кілометрах дороги, яка постраждала від лавини.