ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Гроші США витікають до армії Китаю (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Від гіперзвукових ракет до засобів спостереження та телекомунікаційних технологій... Американські долари посилювати бойову міць Китаю? Наразі законодавці розбираються, якими шляхами американські гроші можуть надходити до збройних сил КНР.

На засіданні палати представників із закордонних справ кажуть, що Конгрес може забезпечити експортний контроль, перешкоджаючи доступу Китаю до найважливіших технологій.

Але такий контроль має обмеження.

Пітер Гаррелл – науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир.

Він уважає, що Конгрес не може контролювати американських інвесторів. А вони можуть вкладати гроші в китайські компанії, що, зрештою, може піти на користь військовикам КНР.

Попередній звіт показав, що з січня по березень 2022 року США схвалили 92 відсотки заявок на отримання ліцензій для китайських компаній, внесених до чорного списку.

Яскравий приклад – китайський технологічний гігант Huawei та один із найбільших у Китаї виробників напівпровідників SMIC. Обидві компанії пов'язані з китайськими військовиками та перебувають під санкціями Вашингтона.

Гаррелл сказав, що надання грошей будь-якій китайській компанії може потенційно принести користь армії КНР. Він зазначив, що компанії в Китаї не можуть бути незалежними. І вони мусять допомагати компартії в досягненні її цілей, навіть якщо ці цілі такі як геноцид мусульман-уйгурів і примусове вирізання органів у представників релігійних меншин.

Законодавці зазначили, що давати гроші китайським військовикам зараз особливо небезпечно, бо Китай відкрито демонструє ознаки агресії.

Метью Поттінгер обіймав посаду заступника радника з національної безпеки за колишнього президента Трампа. Наразі він очолює китайську програму у Фонді захисту демократії.

Виступаючи перед комітетом, він запропонував так званий секторний підхід до обмеження надходження капіталу до китайських збройних сил.

Це означає, що замість того, щоби боротися з окремими компаніями, які інвестують у Китай, США повинні застосовувати нові правила до цілих секторів економіки. Особливо на тлі того, що китайські фірми часто ухиляються від американських правил завдяки дочірнім компаніям.

Відповідаючи на запитання про те, який підхід важливіший, конгресмен Корі Міллс сказав, що важливо впливати як на організації, так і на сектори, де вони працюють.

Законодавці кажуть, що Пекін зараз сам розробляє передові технології.

І це окрім будівництва військово-мобілізаційних пунктів по всій країні, бомбосховищ, розташованих у районах, що через протоку з Тайванем, а також військових шпиталів.

Ця інфраструктура також може становити серйозну загрозу безпеці США – у разі вторгнення на Тайвань.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube