ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В РФ офіцер отримав 6 років колонії за закупівлю невідповідного обладнання для захисту Кримського мосту

Велика Епоха
Кримський міст

Суд у вівторок засудив колишнього старшого офіцера Національної гвардії до шести років колонії-поселення, визнавши його винним у придбанні обладнання, яке не змогло захистити міст, що з'єднує південь Росії з Кримом, повідомило державне інформаційне агентство ТАРС.

ТАРС повідомив, що полковник Сергій Волков придбав дві радіолокаційні системи протиповітряної оборони за 395 мільйонів рублів (4,5 мільйона доларів США), які повинні були збивати українські ударні безпілотники, блокуючи їхній сигнал.

Військовий суд у Москві визнав, що обладнання, яке також призначене для захисту газопроводу, що пролягає з півдня Росії до Криму, потребує модернізації та оновлення, щоб бути ефективним, і визнав Волкова винним у зловживанні службовим становищем, йдеться у повідомленні.

Росія анексувала Крим у України в 2014 році, що не визнається Києвом і Заходом і вважається незаконним.

Повідомляється, що Волков заперечує свою провину, заявляючи, що діяв у рамках закону, і що обладнання насправді призначалося для захисту військ Національної гвардії в різних місцях.

Газета "Комерсант" повідомила, що через недогляд Волкова міст опинився "в межах досяжності (українського) вогню".

Автомобільно-залізничний міст був флагманським проєктом президента Росії Владіміра Путіна, який відкрив його для автомобільного руху з гучними фанфарами, проїхавши по ньому на вантажівці у 2018 році.

Після того, як у лютому 2022 року Путін відправив десятки тисяч військових в Україну, міст став головною мішенню для українських військових і спецслужб.

Він був серйозно пошкоджений у жовтні 2022 року внаслідок потужного вибуху.

Російські офіційні особи заявили, що вибух був спричинений вантажівкою, яка вибухнула під час проїзду мостом, в результаті чого загинуло троє людей. Через кілька місяців, у липні 2023 року, українські спецслужби взяли на себе відповідальність за вибух.