ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Населення Китаю знову скорочується через COVID і народжуваність (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Величезний демографічний зсув в одній із найбільш густонаселених країн світу.

Офіційна статистика показала історичне зниження чисельності населення Китаю у 2023 році – більш ніж на 2 мільйони людей.

Перша причина — багато людей загинуло, коли в країні вперше спалахнув коронавірус.

2023 року населення Китаю пережило історичний спад. Після того, як Пекін скасував суворі коронавірусні обмеження, зросла смертність, а народжуваність і далі падала.

На початку 2020 року деякі основні оператори мобільного зв'язку в Китаї повідомили про втрату щонайменше 21 мільйона користувачів.

Експерти та користувачі соцмереж поспішили припустити, що в цьому простежується зв'язок із COVID-19. Проблему ускладнює те, що Пекін приховує інформацію про смерті від вірусу.

В офіційній заяві йдеться, що кількість кремацій у провінції Чжецзян у першому кварталі минулого року зросла на 73 відсотки.

Багато хто вважає, що ця цифра нижча за реальну, бо китайський режим не класифікує смерті, викликані COVID-19 так, як це роблять інші країни.

У Китаї зменшується народжуваність. Політичний тиск і високі витрати на виховання дітей призводять до того, що все більше китайських жінок не хочуть ставати матерями.

Згідно з офіційною статистикою, кількість дітей, що народжуються, зараз менша, ніж у період після Другої світової війни. Хоча на той час у країні була важка економічна депресія.

У доповідях ідеться про те, що серйозний демографічний спад може мати глибокі довгострокові наслідки для економіки.

Демограф Чжоу Юнь з університету Мічигану каже: «Зниження народжуваності часто дуже важко повернути назад».

Якщо подивитися на сусідів Китаю, то Японія та Південна Корея мають схожі проблеми – низький рівень народжуваності та старіння населення.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube