ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Канадський міністр заявив, що дозволи на навчання для студентів з Індії скасовуються через суперечку (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Кількість дозволів на навчання, виданих Канадою індійським студентам, різко скоротилася наприкінці минулого року. Перед цим через дипломатичну суперечку Індія вислала канадських дипломатів, які мали оформляти ці дозволи, і заявки подала менша кількість індійських студентів.

Дипломатична напруженість виникла після того, як прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо у вересні заявив, що є докази, які пов'язують агентів індійського уряду з убивством Хардіпа Сінгха Ніджара в Британській Колумбії.

Міністр імміграції Марк Міллер сказав в інтерв'ю, що, на його думку, кількість дозволів на навчання для індійців навряд чи відновиться найближчим часом. За його словами, ця напруженість, ймовірно, позначатиметься на показниках і надалі.

"Наші відносини з Індією вдвічі знизили нашу здатність обробляти велику кількість заявок з Індії", — сказав Міллер.

У жовтні Канада була змушена вислати з Індії 41 дипломата, або дві третини свого персоналу, за наказом з Нью-Делі. Крім того, за словами прес-секретаря міністра, ця суперечка змусила індійських студентів шукати можливість навчатися в інших країнах.

Ці фактори призвели до того, що в четвертому кварталі минулого року кількість дозволів на навчання, виданих індійцям, скоротилася на 86% порівняно з попереднім кварталом, до 14 910 зі 108 940, згідно з офіційними даними, які раніше не повідомлялися.

C. Гурусубраманіан, радник Верховної комісії Індії в Оттаві, сказав, що деякі індійські іноземні студенти розглядають інші варіанти, окрім Канади, через "занепокоєння в нещодавньому минулому з приводу відсутності умов для проживання та адекватного навчання" в деяких канадських навчальних закладах.

Останніми роками індійці становлять найбільшу групу іноземних студентів у Канаді: у 2022 році на них припаде понад 41% (або 225 835) усіх дозволів.

"Я не можу сказати, як розвиватимуться дипломатичні відносини, особливо якщо поліція висуне звинувачення", — сказав Міллер. "Я не бачу в цьому ніякого світла в кінці тунелю".

Іноземні студенти приносять близько 22 мільярдів канадських доларів (16,4 мільярда доларів США) на рік, і уповільнення темпів зростання буде ударом для навчальних закладів.

У вересні Канада заявила, що існують "достовірні" звинувачення, що пов'язують індійських агентів з убивством Ніджара в передмісті Ванкувера. Індія відкинула ці звинувачення. Канадська влада поки що не висунула нікому звинувачень у вбивстві.

Минулого року Міністерство юстиції США висунуло обвинувачення 52-річному чоловікові, який працював з індійським державним службовцем, у підготовці змови з метою вбивства жителя Нью-Йорка, який виступав за створення суверенної держави сикхів на півночі Індії.

Канадський уряд також прагне скоротити загальну кількість іноземних студентів, які в'їжджають у країну, частково у відповідь на постійну нестачу житла. Міллер сказав, що в першій половині цього року уряд вживе інших заходів щодо зниження кількості іноземних студентів, включно з можливим введенням ліміту.

Канада є популярним напрямком для іноземних студентів, оскільки тут відносно легко отримати дозвіл на роботу після закінчення курсів.

Уряд уже планує обмежити кількість робочих годин іноземних студентів за межами кампуса, що, на думку представників індустрії громадського харчування та роздрібної торгівлі, може призвести до нестачі робочої сили.

За прогнозами уряду, у 2023 році в Канаді навчатимуться близько 900 000 іноземних студентів, що приблизно втричі більше, ніж десять років тому. За словами Міллера, 40% цих студентів (або близько 360 000) будуть індійцями. Минулого року кількість дозволів, виданих індійським студентам, скоротилася на 4%, але вони залишилися найчисленнішою групою.