ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Гірськолижні курорти в Гімалаях втрачають прибуток через відсутність снігу (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Відсутність снігу призвела до спорожніння гірськолижних курортів і скасування свят в індійських Гімалаях. Вчені пов'язують "незвичайну" зиму з погодним явищем Ель-Ніньо.

Суха погода в Кашмірі змусила лижників відмовитися від відвідування популярного курорту Гульмарг, одного з найвисокогірніших у світі. Власники готелів у мальовничому регіоні також очікують снігопадів, щоб привабити туристів до панорамних краєвидів засніжених вершин.

За словами вчених, такої зими на півночі Індії не спостерігалося вже близько десяти років: відсутність снігопадів у горах і пронизливий холод, посилений густим туманом на рівнинах.

"П'ятдесят відсотків сезону вже минуло", — каже 35-річний Фархат Наїк, інструктор зі сноуборду з Гульмарга, з жалем дивлячись на суху, безплідну землю, яка у звичайних умовах була б вкрита шаром снігу до колін.

"Ми сподіваємося, що сніг випаде в лютому, в перший тиждень", — сказав він, додавши, що всі його європейські та американські клієнти скасували свої поїздки через відсутність снігу, що стало ударом для економіки регіону, орієнтованої на туризм і сільське господарство.

Керівники туристичних компаній у сусідніх штатах Хімачал-Прадеш і Уттаракханд також скаржилися на відсутність туристів.

За словами власника готелю Blue Poppy Resort на гірськолижному курорті Аулі в Уттаракханді Кушаала Сангвана, кількість бронювань впала до 20%. "У нас різко зросла кількість відмов від бронювань, і люди відмовляються від броні всього за кілька днів до неї, якщо немає снігу".

Зимовий сніг і дощ на півночі Індії, зокрема в Гімалаях, приносить погода, відома як західні атмосферні хвилювання — часті позатропічні шторми, що зароджуються в Середземному морі.

Зазвичай взимку буває багато таких штормів, але цього сезону їх практично не було, каже Р.К. Дженамані, старший науковий співробітник Метеорологічного департаменту Індії (IMD).

За словами Гуфрана Бейга, колишнього головного наукового співробітника Індійського інституту тропічної метеорології, зникнення західних атмосферних хвилювань пов'язане зі зміною характеру вітру і підвищенням температури через активне погодне явище Ель-Ніньо, а також зі зміною клімату.

За словами Бейга, нинішня погода дуже незвичайна для цього часу. "Зараз січень, а в Делі все ще дуже холодно... У повітрі надлишок вологи, але снігу немає... Це був один із найнебезпечніших і найзатяжніших періодів зими".