ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Китаї пастора домашньої церкви засудили до 14 років в'язниці

Велика Епоха
Народний суд району Ганьцзінцзи. (Weibo)

Пастори домашніх церков у Китаї отримують дедалі суворіші тюремні терміни внаслідок вказівки Сі Цзіньпіна змусити всі протестантські церкви приєднатися до контрольованої урядом "Церкви трьох автономій" і репресувати тих, хто відмовляється.

12 січня 2024 року пастора з Даляня Кан Сяоюна народний суд району Ганьцзінцзи засудив до чотирнадцяти років позбавлення волі. Його дружину Ван Фен'їн було засуджено до чотирьох років, а товариша по службі Чу Сіньюй — до десяти років. Ще троє обвинувачених отримали по три роки.

Прокурор домігся цих вироків, додавши до обвинувачення в "незаконній діловій практиці" "використання неортодоксального вчення для підриву закону". Останнє звинувачення було несподіваним, оскільки організація Кана не відповідає профілю "неортодоксального вчення", — ярлика, який використовується для таврування груп, що влада в англомовних документах називає "культами". Навпаки, це типова протестантська домашня церковна організація.

Команді захисту, що складається з шести адвокатів, вдалося домогтися визнання підсудних невинними за звинуваченням у шахрайстві, що спричинило б ще більш суворе покарання.

Адвокати з помічниками. (Weibo)

Кан, уродженець Уханя і нащадок сім'ї, пов'язаної з КПК, був успішним бізнесменом. У 2018 році, у віці 60 років, він залишив світську кар'єру і разом із дружиною, яка на два роки молодша за нього, заснував мережу Discipleship Home Network, що поєднує онлайн і офлайн-євангелізацію. Його дружина Ван Фен'їн мала національні нагороди як зразкова шкільна вчителька. Вони вирушили в Далянь, щоб заснувати там церкву. Їхнє служіння було успішним, і вони стали відомими на всю країну серед домашніх церков.

20 жовтня 2021 року в їхньому будинку в Даляні провели обшук, а пастора Кан і його дружину заарештували. Четверо товаришів по службі також були затримані. І Кан, і його дружина зазнавали тортур протягом кількох днів у марній спробі домогтися від них зізнання. Докази тортур були представлені їхніми адвокатами на суді, але суддя відхилив їх.

Адвокати планують оскаржити суворий вердикт.

За матеріалами BITTER WINTER