ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Неофіційна делегація США відвідала Тайвань після виборів (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Після виборів президента Тайваню група колишніх американських чиновників вирушила на острів, щоби зустрітися з новим керівництвом.

Під час зустрічі з вищим керівництвом Тайваню колишній радник з національної безпеки США Стівен Гедлі пообіцяв «міцну» дружбу.

Кілька країн привітали Лая з перемогою – зокрема США, Велика Британія, Японія та Філіппіни.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що вибори продемонстрували силу тайванської демократичної системи та виборчого процесу.

Пекін швидко відреагував на коментар Блінкена. Він звинуватив США в тому, що вони надіслали «вкрай невірний сигнал» тим, хто підтримує незалежність Тайваню. Привітання Японії він назвав «серйозним втручанням».

Білий дім теж висловив занепокоєння. Адміністрація Байдена побоюється, що прихід до влади Лая може призвести до подальшої ескалації напруженості у відносинах із Пекіном.

Коли президента Байдена спитали про підсумки суботніх виборів, він відповів, що США не підтримують незалежності Тайваню.

Вільям Лай зіткнеться з розділеним парламентом, що може стати на заваді його адміністрації ухвалювати закони та бюджет.

Китайська компартія десятиліттями вважає самоврядний острів своєю територією, що відокремилася. Вона також обіцяє за необхідності анексувати його силою. І це попри те, що ніколи не керувала островом. Режим назвав голосування – вибором між миром та війною, критикуючи навіть тих, хто привітав Вільяма Лая з перемогою.

Інавгурацію призначено на 20 травня цього року.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube