ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кремль заявив, що переговори в Давосі нічого не дадуть без участі Росії

Велика Епоха
(AP Photo/Markus Schreiber)

Кремль у понеділок заявив, що переговори в Давосі щодо мирних пропозицій Києва нічого не дадуть, тому що Росія не бере участі в дискусіях.

Держсекретар США Ентоні Блінкен, президент Франції Еммануель Макрон і ключові лідери країн Близького Сходу візьмуть участь у Всесвітньому економічному форумі, який відбудеться цього тижня. На перше місце в порядку денному поставлено переговори про припинення воєн у Газі та в Україні.

"Це просто розмови заради розмов", — заявив прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков, відповідаючи на запитання про дискусії щодо України в Давосі.

"Цей процес не може бути спрямований на досягнення якихось конкретних результатів з очевидної причини — ми в ньому не беремо участі. Без нашої участі будь-які дискусії позбавлені перспективи будь-яких результатів".

Росія, яка окупувала частину української території, відкидає мирний план президента України Володимира Зеленського, відомий як "формула миру", як абсурдний, оскільки він спрямований на досягнення миру без участі Росії.

План Зеленського, що складається з 10 пунктів, передбачає виведення російських військ, припинення бойових дій і відновлення державних кордонів України з Росією.

Глава адміністрації президента України Андрій Єрмак заявив у неділю, що важливо, щоб російський союзник Китай був за столом переговорів, коли Київ проводитиме подальші зустрічі за формулою миру.

Відповідаючи на запитання про позицію Росії щодо можливих переговорів з Україною, Пєсков сказав, що позиція України, яка забороняє переговори з Москвою, "абсурдна".

"Для нас краще досягати цілей безпеки мирними і дипломатичними засобами", — сказав Пєсков.

"Але в умовах неможливості цього — небажання колективного Заходу і України враховувати наші міркування безпеки — ми продовжуємо спеціальну військову операцію", — сказав Пєсков.