ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Найбільшим постачальником нафти в Китай у 2023 році стала Росія (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Згідно з останніми даними китайської митниці, 2023 року Росія обігнала Саудівську Аравію і стала найбільшим постачальником нафти в Китай.

Найбільший у світі покупець сирої нафти імпортував рекордну кількість російської нафти за вигідною ціною минулого року, скориставшись відчайдушним пошуком нових покупців Москвою на тлі західних санкцій після вторгнення Кремля в Україну у 2022 році.

Згідно з даними, опублікованими Головним митним управлінням Китаю в суботу, обсяг російської нафти, відправленої до Китаю, підскочив на 24% у 2023 році до 107,02 мільйона тонн порівняно з 2022 роком.

Це допомогло Росії обігнати Саудівську Аравію як найбільшого постачальника сирої нафти в Китай цього року. У 2023 році ця близькосхідна країна поставила в Китай 85,96 млн тонн сирої нафти, що на 2% менше, ніж у 2022 році.

Зараз на Росію припадає 19% імпорту нафти Китаю, а на Саудівську Аравію — 15%.

Вона посіла перше місце у світі за обсягами постачання вперше з 2018 року.

Але як Китаю вдалося оминути західні санкції? Китайські нафтопереробні компанії використали для доставляння російської нафти посередників. Це дало змогу Китаю уникнути прямого порушення введених санкцій.

Останніми роками міжнародні покупці здебільшого уникали купувати російську нафту, через санкції, введені у зв'язку з її вторгненням до України.

Через це російська нафта подешевшала, а Китай повною мірою скористався цим.

Водночас загальний обсяг торгівлі між Китаєм і Росією у 2023 році також досяг нового максимуму: рекордних 240 мільярдів доларів.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube