ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Військові сили Нігерії визнали, що внаслідок бомбардування загинули мирні жителі

Велика Епоха
Нігерійські поліцейські на фото з архіву. (Patrick Meinhardt/AFP via Getty Images)

Військово-повітряні сили Нігерії (NAF) у неділю заявили, що шкодують про удар, унаслідок якого рік тому загинули десятки мирних жителів, уперше визнавши свою відповідальність за інцидент, розслідуваний агентством Reuters.

За словами очевидців і місцевих лідерів, десятки етнічних пастухів фулані загинули внаслідок повітряного бомбардування в січні 2023 року в центральній частині штату Насарава, коли вони розвантажували худобу, відбиту у влади сусіднього штату.

Військові сили Нігерії визнали свою відповідальність, заявивши, що начальник штабу NAF маршал авіації Хасан Абубакар у вихідні відвідав постраждалі громади після вивчення повідомлень про інцидент.

"Можливо, під час інциденту було помилково вбито або поранено невинних цивільних осіб", — заявили в NAF.

"Висловивши жаль з приводу того, що трапилося, маршал авіації Абубакар зазначив, що нещасливий інцидент не був навмисним, а був спрямований проти підозрюваних терористів і скотокрадів, з огляду на підвищений рівень безпеки в районі на той час".

У той час як NAF воюють з ісламістськими повстанцями на північному сході країни, їх також часто залучають для боротьби зі злочинною діяльністю, такою як бандитизм в інших районах.

У листопаді на півночі штату Кадуна внаслідок атаки армійського безпілотника, спрямованої проти повстанців і бандитів, було вбито щонайменше 85 мирних жителів. Президент Бола Тінубу наказав провести ретельне розслідування, результати якого очікуються наприкінці цього року.

NAF заявили, що зустріч із представниками жертв бомбардування 2023 року "допоможе відповісти на деякі важливі питання, сприятиме підзвітності, прозорості" та запобіганню подібних інцидентів у майбутньому. Про компенсацію не згадувалося.

У заяві цитуються слова лідера місцевої громади Сіді Баге Мухаммеда, сказані після зустрічі: "Ми щиро прийняли ваші вибачення".