ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Акції Китаю та Гонконгу значно впали (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Гонконзькі та китайські акції у понеділок впали до нового історичного мінімуму. Йдеться про два базові індекси.

Перший – CSI – це індекс акцій материкового Китаю. До закриття торгів він опустився майже до п'ятирічного мінімуму. Другий – гонконзький індекс Hang Seng – упав більш ніж на 2%, наблизившись до мінімуму 2009 року.

Індекс Hang Seng включає багато впливових китайських компаній. Водночас Гонконг переживає не найкращі часи. Його фондовий ринок утратив десяту частину своєї вартості, а індекс Hang Seng недавно назвали одним із найгірших в Азії.

Це падіння може означати, що інвестори не відчувають оптимізму щодо економіки Китаю. З країни не припиняють витікати іноземні гроші. Цього року міжнародні інвестори вивели з материкового Китаю акції загальною вартістю 4 мільярди доларів. За той же період торік був приплив, який становив понад п'ятнадцять мільярдів.

Китайські акції на фондових біржах США у понеділок також утратили ціну.

Водночас зазнає краху ще одна ключова сфера китайської економіки – нерухомість. На цей сектор припадає чверть ВВП Китаю. Але він страждає від падіння продажів житла та дефолтів забудовників. На початку цього року в Китаї різко зменшився попит на нерухомість як порівняти з аналогічним періодом торік.

Була надія, що люди почнуть витрачати більше після скасування жорстких коронавірусних обмежень. Але цього не сталося. Додаткове навантаження створює зменшення та старіння населення. За офіційними даними, кількість населення Китаю зменшилася більш ніж на два мільйони людей.

Водночас старіння населення чинить тиск на системи охорони здоров'я та пенсійного забезпечення.

Інвестори сподівалися, що влада підтримає економіку за допомогою стимулів. Але прем'єр-міністр Китаю Лі Цян заявив, що Пекін намагається уникати радикальних заходів.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube