ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Франція посилює безпеку через протест паризьких фермерів (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Франція посилила заходи безпеки в неділю, коли фермери готувалися з'їхатися до Парижа в рамках загальнонаціональних протестів працівників сільського господарства, які вимагають підвищення заробітної плати та поліпшення умов життя.

Фермери Франції, найбільшого виробника сільськогосподарської продукції в Європейському Союзі, скаржаться на недобросовісну конкуренцію з боку конкурентів в країнах з більш легким регулюванням. Протягом останнього тижня вони встановили блокпости на автомагістралях, щоб привернути увагу до своїх вимог. Вони також пошкодили майно, в тому числі офіси місцевих органів влади.

Деякі фермерські спілки закликали протестувальників встановити в понеділок транспортні блокпости навколо столиці і націлитися на продовольчий ринок Рунгіс під Парижем.

"Наша мета – оточити Париж", – сказав фермер Даніель Фоше в інтерв'ю BFM TV, готуючись їхати до столиці в колоні фермерських автомобілів і тракторів.

Паризька поліція заявила, що у відповідь на це вона посилює безпеку навколо Рунгіса і паризького аеропорту Руассі. Вона також опублікувала на своїй сторінці в соціальній мережі відеозаписи, на яких видно, як броньовані поліцейські машини займають позиції біля Рунгіса.

Міністр внутрішніх справ Жеральд Дарманін заявив, що ці заходи покликані гарантувати, що жоден трактор не зможе потрапити до Парижа, але він все ж попередив про збої в понеділок в регіоні Іль-де-Франс, який охоплює Париж і прилеглі передмістя. Він додав, що близько 15 000 поліцейських будуть задіяні в операції з безпеки.

"Завтра в Іль-де-Франс буде дуже важко пересуватися на транспорті, – сказав Дарманін.

"Ми втрачаємо частину нашого економічного зростання в результаті цих перекриттів доріг", – додав він.

Французькі протести слідують за аналогічними акціями в інших європейських країнах, включаючи Німеччину і Польщу, напередодні європейських виборів у червні, на яких ультраправі, для яких фермери є зростаючим електоратом, за прогнозами, отримають перемогу.

Лідер французьких ультраправих Марін Ле Пен (найближчий опонент президента Еммануеля Макрона на виборах 2017 і 2022 років) відвідала деякі з демонстрацій на півночі Франції.

"Ми повинні вивести наше сільське господарство з-під дії цих угод про вільну торгівлю", – сказала вона.

У п'ятницю уряд відмовився від планів поступового скорочення державних субсидій на сільськогосподарське дизельне пальне та оголосив про інші кроки, спрямовані на зменшення фінансового та адміністративного тиску, з яким стикаються фермери. Проте, багато фермерів хочуть більшого.