ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Буданов очікує, що наступ Росії затихне до весни (ВІДЕО)

Велика Епоха
Генерал-майор Кирило Буданов, начальник Головного управління військової розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО України)

Керівник української військової розвідки заявив у вівторок, що очікує, що наступ Росії на східній лінії фронту зійде нанівець до початку весни.

Москва посилила свої атаки на північно-східній ділянці фронту минулої осені, прагнучи оточити такі бастіони, як місто Авдіївка. Українські військові заявили, що перебувають в "активній обороні", проводячи контратаки.

"(Російський) наступ все ще триває. Десь на початку весни він буде повністю вичерпаний", – заявив Кирило Буданов, керівник української військової розвідки ГУР, в ефірі національного телебачення.

Буданов применшив успіхи російських військ, заявивши, що вони досягли лише "кількох просувань на окремих ділянках" та поблизу Авдіївки, де точаться бої. "Зараз це хід ворога. Він закінчиться, і я думаю, що почнеться наш", – додав він.

Власний контрнаступ України, розпочатий у червні 2023 року, не призвів до значного прориву. Українські офіційні особи звинувачують у цьому великі російські мінні поля та оборонні лінії, а також затримки в поставках зброї із Заходу.

Останнім часом українські військові говорять про посилення російської військової активності на довгих ділянках 1000-кілометрової лінії фронту, що проходить через схід і південь України.

Путін неодноразово заявляв, що його війська досягнуть усіх своїх цілей у так званій Москвою "спеціальній військовій операції" в Україні, яка триває вже 24-й місяць.

Путін стверджує, що відправив війська в Україну, щоб зміцнити власну безпеку Росії проти того, що він називає ворожим і агресивним Заходом. Київ і його західні союзники заявляють, що це нісенітниця і що Москва веде неспровоковану агресивну війну і захоплення територій в імперському стилі.