ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Протестувальники в Белграді знову вимагають скасування виборів

Велика Епоха
Люди збираються під час акції протесту перед будівлею Конституційного суду Сербії в Белграді, Сербія, в п'ятницю, 26 січня 2024 року. Понад 1000 людей зібралися біля штаб-квартири Конституційного суду Сербії на підтримку вимоги опозиції скасувати вибори, що відбулися минулого місяця, через масові порушення, які також були відзначені міжнародними спостерігачами. (AP Photo/Darko Vojinovic)

Противники президента Сербії Александара Вучича мітингували в п'ятницю біля будівлі Конституційного суду, вимагаючи скасувати вибори, що відбулися минулого місяця, і провести їх повторно через повідомлення про масові порушення, пише AP News.

Група "Сербія проти насильства" звинуватила популістський уряд Вучича в організації фальсифікацій на парламентських і місцевих виборах 17 грудня, особливо в столиці Белграді. Вучич відкинув ці звинувачення.

Державна виборча комісія оголосила Сербську прогресивну партію Вучича переможцем виборів і відхилила скарги опозиції. Конституційний суд ще не виніс рішення щодо цієї суперечки.

Опозиційний політик Радомир Лазович заявив, що "це битва всіх нас, всі програють від цього (фальсифікації)".

Близько 2 000 людей також пройшли маршем до штаб-квартири сербського громадського мовника RTS, який вони звинувачують у провладній упередженості.

Міжнародні спостерігачі за виборами повідомили про випадки підкупу виборців і вкидання бюлетенів і заявили, що вибори в Сербії в цілому пройшли в "несправедливих умовах".

Опозиційні партії та місцеві незалежні спостерігачі за виборами стверджують, що виборців автобусами привозили до Белграда, щоб вони проголосували за правлячу партію після того, як були зареєстровані за фіктивними адресами.

Наприкінці грудня тисячі людей кілька днів мітингували, звинувачуючи Вучича у крадіжці бюлетенів. Поліція застосувала перцевий балончик і затримала десятки людей після того, як під час однієї з демонстрацій протестувальники спробували увійти до мерії Белграда.

Хоча Вучич заявляє, що хоче привести Сербію до Європейського Союзу, критики звинувачують популістського лідера у нав'язуванні автократії шляхом встановлення контролю над основними ЗМІ та всіма державними установами.

Сербія повинна посилити верховенство права і демократичні свободи, щоб стати членом блоку з 27 країн.