ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Лондон заявив, що Росія втратила 2600 танків у війні в Україні

Велика Епоха
DPA WORLD

Росія втратила близько 2600 бойових танків з моменту нападу на Україну майже два роки тому, заявило в понеділок Міністерство оборони Великої Британії.

За 23 місяці до 25 січня було знищено ще близько 4900 бойових броньованих машин, повідомляє міністерство, посилаючись на дані розвідки.

Минулого року Росія втратила приблизно на 40% менше техніки, ніж у 2022 році. Ймовірно, це пов'язано з тим, що війна в 2023 році була набагато більш статичною, і російські підрозділи більшу частину року діяли більш обороноздатно, заявили в Лондоні.

З жовтня 2023 року Росія знову перейшла в наступ на сході України. Відтоді російські втрати зросли, ймовірно, до 365 бойових танків і 700 бойових машин. Однак Росія досягла лише незначних територіальних здобутків.

Водночас у британському міністерстві підкреслили, що Росія, ймовірно, може виробляти щонайменше 100 танків на місяць, а отже, має можливість компенсувати втрати на полі бою і продовжувати наступ в осяжному майбутньому.

Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року Міністерство оборони Великої Британії регулярно публікує інформацію про перебіг війни на основі звітів розвідки. Москва звинувачує Лондон у дезінформації.