ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Японії жителі іноземного походження подали позов у зв'язку з расовим профілюванням (ВІДЕО)

Велика Епоха
Метью, Саїд Заїн і Моріс йдуть до Токійського окружного суду разом зі своєю юридичною командою в Токіо, Японія, 29 січня 2024 року. (REUTERS/Kim Kyung-Hoon)

Три жителі Японії іноземного походження подали в понеділок позов проти національної та місцевої влади у зв'язку з імовірними незаконними допитами поліцією на основі расового профілювання.

За словами адвокатів позивачів, це перший подібний позов у Японії. У країні спостерігається нестача робочої сили в міру старіння і скорочення чисельності населення, і присутнє зростання кількості іноземних робітників, які прибувають у країну.

Нині також поновилися суперечки про те, що значить бути японцем, після того як минулого тижня уродженку України, натуралізовану громадянку Японії, було короновано як Міс Японія.

Троє чоловіків подали позов до окружного суду Токіо, вимагаючи від уряду країни, столичного округу Токіо і префектури Айті визнати незаконність дій поліцейських, які зупиняють і допитують людей винятково на підставі їхньої расової, національної або етнічної приналежності.

Позивачі стверджують, що страждають від постійних допитів у поліції, заснованих на їхній зовнішності та етнічній приналежності, що, на їхню думку, є порушенням конституції.

Один із позивачів, Метью, чоловік індійського походження, який живе в Японії вже понад 20 років і має постійну посвідку на проживання, сказав, що його незліченну кількість разів допитувала поліція. За його словами, він боїться виходити на вулицю, побоюючись, що його знову зупинять.

"До недавнього часу я не знав, що таке соціальна ізоляція", — сказав він, відмовившись назвати своє прізвище через страх переслідування. "Мені здається, що кожного разу, коли я закінчую роботу, я ховаюся у своєму будинку".

Саїд Заін, який народився в Пакистані, але отримав японське громадянство після переїзду до Японії разом із сім'єю в дитинстві, очікує, що цей випадок призведе до позитивних змін у суспільстві, де зростає кількість японців з іноземним корінням.

Моріс, американець, який не вказав свого прізвища, також сказав, що сподівається привернути увагу японців до цієї проблеми і полегшити життя іншим.

"Я хочу, щоб вони (японці) зрозуміли, що це повсякденне явище, це буденна річ, і що ми повинні щось зробити, щоб запобігти цьому", — сказав він.

Позов також вимагає відшкодування збитків у розмірі 3 мільйонів ієн (близько 20 250 доларів) для кожного позивача.