ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Військова розвідка вивела з ладу сервер Міноборони РФ (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Фото з архіву)

Військова розвідка України заявила, що вивела з ладу сервер Міністерства оборони РФ в результаті кібератаки.

У заяві Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР), опублікованій пізно ввечері у вівторок, йдеться про те, що атака "вивела з ладу" сервер Міністерства оборони Росії, який, за його словами, "використовувався для спеціального зв'язку".

ГУР стверджує, що припинився обмін інформацією між підрозділами Міноборони Росії, які використовували вказаний сервер, розташований у Москві.

"Програмне забезпечення на атакованому сервері було схвалено ФСБ (Федеральною службою безпеки) Російської Федерації як таке, що відповідає державним стандартам захисту інформації", – йдеться в повідомленні.

У повідомленні також сказано, що програмне забезпечення було встановлено на різних "стратегічних об'єктах" російського державного сектору, зокрема, військових, і що кібератака "триває".

Російська влада поки що не прокоментувала кібератаку.

Однак Російський координаційний центр доменів RU/РФ, організація, відповідальна за забезпечення розвитку інтернету в Росії, оголосила про "технічну проблему", що призвела до відключення багатьох основних інтернет-сайтів в країні в той же день.

Організація заявила, що збій стався через технічні проблеми з глобальною інфраструктурою доповнення до системи доменних імен, призначеного для підвищення та розширення безпеки системи доменних імен (DNSSEC).