ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай незадоволений депортацією своїх студентів зі США (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Пекін висловлює невдоволення діями Вашингтона. Він заявляє, що за останні кілька місяців десяткам китайських студентів було закрито в'їзд до США. Декого з них депортували назад до Китаю.

Про недавній випадок написали китайські ЗМІ. Йдеться про студентку, на ім'я Лі. Повідомляють, що вона поїхала на навчання до Мерилендського університету. Коли вона прибула в міжнародний аеропорт Даллеса, влада допитала її, перевірила електронні пристрої та запитала, чи є вона членом Комуністичної партії Китаю. Згодом Лі депортували.

Деяким іншим китайським студентам також відмовили у в'їзді до країни. Один випадок стався торік у грудні й був пов'язаний з аспірантом Єльського університету. В іншому випадку китайська студентка проводила дослідження в Національному інституті раку у США. Перш ніж відкликати її візу, влада допитала її про дослідження, а також про те, чи не пов'язані вони з китайськими військовиками.

Посольство Китаю в США попередило студентів, щоб вони не в'їжджали до США через міжнародний аеропорт Даллеса.

Перевірки студентів запровадили ще за Трампа. Правила забороняють видавати студентські візи китайським студентам, пов'язаним із військовиками. Це спричинено побоюваннями, що Пекін може використовувати їх, щоб здобути секретні технології.

Китай намагається отримати американські технології для розвитку своїх збройних сил. Щоб отримати доступ до інтелектуальної власності США він або зламує бази даних американських фірм, або купує їх, або використовує деяких китайських студентів, особливо аспірантів та докторантів.

Вашингтон уважає, що будь-який студент може бути завербований, особливо якщо він спеціалізується на таких чутливих технологіях як штучний інтелект, а також навчався в університетах, пов'язаних з китайськими військовиками.

Після приходу до влади президент Байден зберіг цю політику.

Знаковим прикладом можна назвати звинувачення у 2019 році для Є Яньцин – колишньої студентки університету Бостона. Міністерство юстиції заявило, що Є виявилася лейтенантом китайських збройних сил, і що вона збрехала про цю посаду в заяві на візу. У департаменті також заявили, що під час навчання в університеті Бостона вона відправляла американські документи до Китаю. Припускають, що зараз Є перебуває у КНР.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube