ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія ув'язнила пенсіонерку за пост про втрати армії

Велика Епоха
AFP WORLD

72-річну пенсіонерку засудили до п'яти з половиною років ув'язнення за те, що вона нібито поширила в Інтернеті пост про військові втрати Росії в Україні, повідомили в понеділок правозахисні групи.

Євгенія Майборода з Ростовської області Росії була притягнута до відповідальності за законом, який забороняє навмисне поширення "неправдивої інформації" про російську армію.

Майборода визнала свою провину, але заперечила, що її мотивом була "політична ненависть", як стверджувала прокуратура, повідомляє правозахисна група "ОВД-Інфо".

На своїй сторінці в соціальній мережі "ВКонтакте" вона опублікувала два пости: "емоційне відео" про конфлікт і повідомлення про кількість загиблих солдатів, повідомили в правозахисній групі "Сеті Свободи".

Група заявила, що вона була змушена поділитися цими публікаціями після того, як її брат опинився під завалами будівлі, що "обвалилася від снарядів" в українському місті Дніпро.

Представник Шахтинського міського суду в Ростові підтвердив AFP засудження Майбороди і сказав, що їй висунули звинувачення за незаконний контент на її акаунті у "ВКонтакте", не уточнивши, за що саме.

Москва оголосила незаконною критику своєї армії незабаром після початку наступу на Україну в лютому 2022 року. Тисячі опонентів конфлікту зазнали цензури, були ув'язнені або вислані.

Цього місяця 61-річний хворий пенсіонер, який критикував конфлікт, був засуджений до понад восьми років ув'язнення за державну зраду, яку він заперечував.