ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

6 золотих правил поведінки в спортзалі

Велика Епоха

Початківці кінематографісти та нові відвідувачі спортзалу, будь ласка, візьміть ці правила до уваги.

З міркувань безпеки не турбуйте того, хто піднімає важку вагу. (Biba Kayewich)

Мухаммад Мустафа, палкий прихильник фізичних вправ і співробітник компанії Squatwolf, виробника спортивного одягу та аксесуарів, знає, що таке бути жертвою поганих манер у спортзалі.

«Це був звичайний тренувальний день, і я був повністю зосереджений на виконанні важких підйомів штанги», — розповідає він. «Тренажерний зал був моєю зоною, місцем, де я міг спокійно випробовувати свої сили. Я використовував тренажер для жиму ногами як опору, глибоко занурившись у свої тренування».

Раптом, посеред вправи, пан Мустафа відчув несподіваний поштовх у плече. Злякавшись і ледве втримуючи гантелі, він обернувся і побачив жінку, яка нетерпляче хотіла скористатися тренажером для жиму ногами.

«Вона постійно повторювала: „Гей, послухайте“, ігноруючи той факт, що я був у розпалі важкого підйому», — розповів він. «Я намагався пояснити їй, що небезпечно і неввічливо переривати когось посеред тренування», але замість вибачень вона вибухнула тирадою, назвавши його грубіяном.

Без належного етикету спортзал може стати місцем для багатьох помилок у спілкуванні. (Worawuth/iStock/Getty Images)

Етикет у спортзалі — так, будь ласка

За даними Міжнародної асоціації оздоровчих, тенісних і спортивних клубів, на січень припадає до 12% нових абонементів у спортзалах щороку.

Зважаючи на такий приплив нових відвідувачів, зараз ідеальний час для того, щоб нагадати про те, як взаємодіяти з членами клубу та обладнанням у мирній і шанобливій манері, щоб кожен зміг почати новий рік з новими силами. Ось шість золотих правил етикету в спортзалі, які допоможуть вам без проблем пройти будь-яке тренування.

1. Ознайомтеся з обладнанням

Нові відвідувачі тренажерного залу можуть відчувати страх або збентеження від тренувань на очах в інших людей, особливо коли досвідчені спортсмени плавно переходять від одного тренажера до іншого. Ознайомлення з новим обладнанням може зайняти деякий час, навіть якщо ви вже давно займаєтеся.

Джиммі Річард, сертифікований персональний тренер та онлайн-тренер з велнесу, поділився досвідом, який демонструє слабкі місця, які можуть виникнути під час відвідування нового спортзалу:

«Ми з батьком були в готелі, користувалися біговими доріжками в тренажерному залі, — розповідає він, — я помітив, що батько не може відрегулювати швидкість. Він продовжував натискати на кнопки, і наступне, що я побачив, як його відкинуло з бігової доріжки. З ним було все гаразд, і ми обидва добре посміялися».

2. Поважайте особистий простір

Як показує приклад пана Мустафи, для багатьох спортзал — це місце, куди вони приходять, щоб повністю зосередитися на власному досвіді, часто впадаючи у своєрідну медитацію. Якщо вас прямо не запросили, не говоріть з іншими людьми в спортзалі, незалежно від того, наскільки близько вони знаходяться. Це також стосується бажання нахилитися без запрошення, щоб порівняти швидкість або відстань з тими, хто їде на сусідніх стаціонарних велосипедах або бігових доріжках.

Також неввічливо переривати тренування іншої людини, щоб вимагати аби вона поділилася тренажером. Це не тільки грубо і може порушити концентрацію, але й може бути небезпечно, якщо мова йде про важку вагу.

3. Тримайте речі в чистоті

Використовуйте рушник для витирання обладнання після використання. Витирання поту з лавок або сидінь має бути автоматичною дією. Якщо після тренування рушник став вологим, візьміть свіжий для душу. Залишати сидіння або інші поверхні слизькими від поту — це більш ніж негігієнічно, необдумано і погано — це може призвести до ковзання і травм. Якщо у спортзалі є дезінфікуючий спрей, використовуйте його також.

Будьте уважними та обов’язково витирайте піт з тренажерів. Використовуйте дезінфікуючий спрей. (BigPixel Photo/Shutterstock)

4. Поставте все на свої місця

Хоча спокуса залишити вагу без нагляду може бути більш характерною для вправ зі штангою та бодібілдингу, існують правила етикету, яких слід дотримуватися і при використанні простих вільних тягарів. Для зручності використання вільні гантелі часто складають за розміром і вагою. Після завершення підходу покладіть їх на правильне місце для наступної людини.

Ще одне правило етикету в тренажерному залі говорить, що, використовуючи вільні гирі для підйомів або вправ з гантелями, не варто просто стояти перед стійкою, перекриваючи доступ іншим. Особистий простір важливий під час тренувань на людях, тому завжди переконайтеся, що навколо вас достатньо місця, щоб інші могли пройти. Так само переконайтеся, що ви не зазіхаєте на чужий простір під час тренування. Якщо у спортзалі є дзеркала, будьте обережні, щоб ненароком не заблокувати огляд того, хто використовує їх для контролю своєї форми.

5. Не захоплюйте місця на тренажерах

Певні тренажери більш популярні, ніж інші, це призводить до того, що люди стоять у черзі, щоб їх використати. Наприклад, жим штанги лежачи та присідання є основними елементами багатьох тренувань з важкої атлетики.

Не варто затримуватися, щоб зробити непомірну кількість селфі, поки зал зайнятий, — це порушення етикету під час тренувань. Особливо це стосується відвідувачів спортзалу, які хочуть висвітлювати свої фітнес-заняття в соціальних мережах. Багато людей вважають себе режисерами-початківцями або інфлюенсерами. Вони знімають відео про себе, щоб поділитися ними в Інтернеті.

Пан Річард сказав: «Я помітив, що багато людей перетворюються на режисерів власних фільмів про тренування, використовуючи свої телефони, щоб знімати на відео кожне повторення і підходи».

Одного разу він побачив, що біля тренажера для жиму ногами сидів чоловік, який був «горою м’язів» і, схоже, знімав на свій смартфон черговий великий блокбастер. Після того, як він завершив свій сет, замість того, щоб рухатися далі, чоловік залишився сидіти, приклеєний до свого телефону. Намагаючись бути ввічливим до свого товариша по спортзалу, пан Річард запитав: «Ще багато підходів, приятелю?».

Той відповів: «Так, у мене ще багато роботи». Повернувшись приблизно через 40 хвилин, пан Річард побачив, що тренажер все ще зайнятий, а чоловік монтував своє відео. Вирішивши, що потреба у вправах для ніг переважила бажання уникнути неприємної зустрічі, пан Річард знизав плечима, вирішивши натомість пошукати новий тренажерний зал з більш ввічливими відвідувачами.

Іноді вам доводиться відходити від свого місця, щоб випити або скористатися вбиральнею. Також вам може знадобитися використовувати два тренажери для чергування підходів, наприклад, ходити туди-сюди між жимом для ніг і тягою до грудей. Правильний спосіб сигналізувати про те, що ви активно використовуєте тренажер, — залишити рушник на сидінні або на штанзі з обважнювачами.

Якщо ви не впевнені, що тренажер зарезервований, зачекайте 15 хвилин і подивіться, чи не підійде до нього хтось. Якщо ні, запитайте у сусідів, чи не зарезервований він для них.

6. Зберігайте мінімальний рівень шуму

Зазвичай під час тренувань користуються навушниками. Відвідувачі спортзалу слухають все — від музики до аудіокниг.

Краще за все виставити гучність вашого пристрою на таку, щоб його не чули ті, хто знаходиться на сусідніх тренажерах. Однак є ще два правила: По-перше, не намагайтеся розважити інших у спортзалі, підспівуючи — вони майже напевно не оцінять ваш виступ. По-друге, не телефонуйте у спортзалі, навіть у навушниках, і не приймайте дзвінки. Ніхто не хоче слухати випадкові розмови, і це вірний спосіб порушити концентрацію тих, хто знаходиться поруч.

Як у новачків, так і у ветеранів може виникнути спокуса поводитися як олімпійський штангіст, голосно вигукуючи й різко скидаючи вагу після підйому, але це не тільки необачно, але й потенційно небезпечно. Це важко для обладнання, гучний звук падіння буде лякати інших людей у залі, і це може призвести до травм.

Агресивне використання тренажера неввічливе і потенційно загрожує безпеці інших людей у спортзалі (AleksandarGeorgiev/E /Getty Images)

Дотримуйтесь плану

Зрештою, привести себе у форму нелегко, але воно того варте. Якщо ви збираєтеся відвідувати спортзал, пам’ятайте, що це спільний простір, де повно інших людей. Практичні міркування та належний етикет сприяють створенню позитивного досвіду відвідування спортзалу для всіх, що важливо, адже заняття спортом вимагають регулярного часу та відданості.

Складіть план, дотримуйтесь його і зробіть все можливе, щоб насолодитися компанією інших людей, які знаходяться поруч з вами на цьому шляху.