ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Гонконзький суд ухвалив рішення про ліквідацію Evergrande (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Смертний вирок для забудовника з найбільшим боргом у світі – Evergrande. Гонконзький суд ухвалив закрити компанію, щоб вона могла продати активи й погасити свою величезну заборгованість — триста мільярдів доларів.

До цього Evergrande не змогла реструктурувати свій борг.

Тепер увесь світ спостерігає, чи зможуть кредитори повернути свої гроші. Подальший розвиток подій може вплинути на довіру світових інвесторів до Китаю. А також на те, скільки грошей може увійти чи вийти з країни.

Проте суд, який зобов'язав Evergrande продати свої активи, розташований у Гонконгу. Це означає, що якщо кредитори спробують висунути претензії на активи Evergrande в материковому Китаї, влада може заблокувати їх на свій розсуд. Зрештою, контроль залишається в руках Пекіна.

Водночас зараз Китай як ніколи потребує грошових вливань. Його економіка переживає спад – мільярди іноземних інвестицій пішли з ринку.

Крах Evergrande матиме серйозні наслідки для інших китайських забудовників. Багато хто з них реструктурує свої борги. А їхні інвестори – це великі міжнародні гравці, а також компанії, що управляють американськими пенсійними фондами.

Ліквідатором суд призначив консалтингову фірму. Вона продасть активи Evergrande, щоб сплатити її борг. Це називається ліквідацією.

У заяві йдеться, що ліквідація не вплине на дочірні компанії Evergrande в материковому Китаї.

Ця новина призвела до падіння акцій Evergrande на 20 відсотків.

Колись Evergrande була найбільшим китайським забудовником. Дефолт компанії у 2021 році став поворотним моментом для китайського сектора нерухомості – галузі, на яку припадає чверть ВВП КНР. Відтоді понад п'ятдесят забудовників розорилося, а тисячі людей втратили роботу.

Колись цей сектор був двигуном зростання, але зараз він тягне економіку Китаю на дно. Масштабна діяльність Evergrande охоплює сотні міст Китаю. На ліквідацію гіганта можуть піти роки.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube