ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У РФ депутати схвалили конфіскацію майна осіб, які дискредитують армію

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Нижня палата російського парламенту в середу схвалила законопроєкт, який дозволить владі конфісковувати гроші, цінності та інше майно у людей, засуджених за поширення "завідомо неправдивої інформації" про військових країни.

Після швидкого ухвалення в Державній Думі законопроєкт, як очікується, швидко пройде через верхню палату парламенту і отримає підпис президента Росії Владіміра Путіна.

Спікер Держдуми В'ячеслав Володін заявив, що цей захід посилить покарання для "зрадників, які поливають брудом нашу країну і наші війська" і "позбавить цих негідників почесних звань, конфіскує їхнє майно, гроші та інші цінності".

Новий закон поширюватиметься на людей, яких визнають винними в публічному підбурюванні до "екстремістської діяльності", закликах до дій, що можуть зашкодити безпеці держави, або "дискредитації" збройних сил. Дискредитація російських військових стала кримінальним злочином відповідно до закону, прийнятого в рамках широкомасштабного придушення урядом інакомислення після того, як Москва ввела війська в Україну в лютому 2022 року.

"Кожен, хто намагається знищити Росію, хто зраджує її, повинен понести заслужене покарання і заплатити компенсацію за збитки, завдані країні, ціною свого майна", – заявив Володін перед голосуванням у середу.

Запропонований закон не включає нерухомість серед активів, що підлягають конфіскації, на відміну від драконівського законодавства радянських часів, яке дозволяло конфіскацію житла.

"Ми не хочемо відроджувати конфіскацію в радянському стилі. Нам це не потрібно", – заявив журналістам Павло Крашенінніков, голова думського комітету з правових питань.

Російські чиновники використовують існуючий закон проти "дискредитації" військових, який охоплює такі правопорушення, як "виправдання тероризму" і поширення "фейкових новин" про збройні сили, щоб змусити замовкнути критиків Путіна. Численні активісти, блогери та звичайні росіяни отримали тривалі терміни ув'язнення.