ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Лідери ЄС на саміті обіцяють продовжити військову підтримку України — проєкт тексту

Велика Епоха
Львів, 26 березня 2022 р. (Oleksiy Filippov/AFP via Getty Images)

Лідери Європейського Союзу на саміті в четвер підтвердять свою рішучість продовжувати надавати "своєчасну, передбачувану і стійку військову підтримку" Україні, йдеться в проєкті висновків зустрічі.

"Європейська Рада також підтверджує нагальну необхідність прискорити доставку боєприпасів і ракет", — йдеться в документі, з яким ознайомилося агентство Reuters.

Проєкт висновків саміту залишає відкритим питання, чи пообіцяють лідери також внести ще 5 мільярдів євро на допомогу Україні до фонду під назвою "Європейський фонд миру", який використовується для фінансування поставок зброї Києву.

Члени ЄС місяцями сперечалися щодо майбутньої ролі фонду у військовій допомозі Україні, причому Німеччина пропонувала зосередитися на двосторонній допомозі від окремих країн ЄС.

Ідея виділення додаткових 5 мільярдів євро включена в проєкт тексту у квадратних дужках, що вказує на те, що це все ще є предметом дискусії.

Головною темою саміту в четвер у Брюсселі є спроба досягти згоди щодо пакету фінансової допомоги Україні на суму 50 мільярдів євро на чотири роки, який був заблокований Угорщиною на попередньому саміті в грудні.