ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Європарламент посилює критику Угорщини напередодні саміту допомоги Україні

Велика Епоха
Прапори ЄС та Угорщини. (Attila Kisbenedek/AFP via Getty Images)

Європейський парламент у четвер підтримав заклик покарати прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана за нанесення шкоди демократії в країні, зробивши ще один крок до призупинення голосування Будапешта в блоці, пише Reuters.

Депутати проголосували 345 голосами "за" і 104 "проти" за резолюцію, яка засуджує "навмисні, безперервні і систематичні зусилля угорського уряду, спрямовані на підрив основоположних цінностей ЄС".

Резолюція також засуджує Орбана за те, що минулого місяця він наклав вето на надання більшої фінансової допомоги Україні з боку ЄС, оскільки Київ бореться проти повномасштабного вторгнення Росії, розпочатого два роки тому.

Нарешті, він закликав до ще одного кроку в рамках процедури забезпечення верховенства права, яка може зрештою призвести до призупинення права голосу Угорщини в ЄС.

Так званий механізм покарання за статтею 7 є тривалим і складним, а це означає, що максимальне покарання навряд чи буде застосоване в осяжному майбутньому.

Четвергова резолюція не є юридично обов'язковою, але вона посилює політичний тиск на Орбана напередодні саміту лідерів ЄС у Брюсселі 1 лютого, на якому знову намагатимуться домовитися про нову допомогу для України.