ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Український мільярдер Жеваго виграв справу про "шахрайство" в Лондоні

Велика Епоха
Мільярдер Костянтин Жеваго залишає апеляційний суд після запиту України про його екстрадицію в Шамбері, Франція, 16 березня 2023 року. (REUTERS/Pierre Albouy/File Photo)

Український мільярдер Костянтин Жеваго виграв справу про припинення судового розгляду в Лондоні за звинуваченням у привласненні грошей збанкрутілого банку "Фінанси та кредит", пише Reuters.

На Жеваго, власника компанії Ferrexpo, що котирується на Лондонській біржі, подали до суду від імені банку, в якому йому належало 95% непрямих акцій до краху 2015 року.

WWRT Ltd, компанія, яка стверджує, що зрештою їй передали право на подачу позову від Finance & Credit Bank, подала позов до Високого суду Лондона. Вона звинуватила Жеваго в отриманні кредитів від банку для підконтрольних йому компаній.

Жеваго, який працював у парламенті України з 1998 до 2019 року, неодноразово заперечував будь-які правопорушення і стверджував, що справу, пов'язану з імовірним шахрайством, не слід розглядати в Лондоні.

Суддя Річард Джейкобс підтримав Жеваго в письмовій постанові, ухваленій у п'ятницю.

Це рішення стало перемогою для 50-річного Жеваго, який стикається з юридичними проблемами на тлі зусиль України щодо боротьби з корупцією. Його заарештували на французькому гірськолижному курорті 2022 року за запитом України. Відтоді Жеваго був випущений під заставу й успішно протистояв спробам його екстрадиції.

Українські прокурори також подали позов до українських судів проти Жеваго і заморозили акції, що належать Ferrexpo, у трьох її українських дочірніх компаніях.

Ferrexpo також веде суперечку з українським урядом з приводу виплат роялті.