ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Республіці Алтай репресують вірян "Алля Аят"

Велика Епоха
Співробітники ФСБ проводять обшук у будинку вірянина Алля Аят у Республіці Алтай. (Telegram)

У січні цього року співробітники ФСБ Росії провели обшуки в місцях проведення зібрань і в приватних будинках членів езотеричного руху "Алля Аят" в Республіці Алтай, розташованій у Західному Сибіру. У результаті масштабної операції було виявлено близько 150 членів "Алля Аят", вилучено літературу, USB-носії та комп'ютери.

Кільком послідовникам висунули обвинувачення за ч. 1 ст. 282.2 ("Організація діяльності громадського чи релігійного об'єднання або іншої організації, щодо яких суд ухвалив рішення, що набрало чинності, про ліквідацію або заборону діяльності у зв'язку зі здійсненням екстремістської діяльності"). У 2019 році Самарський обласний суд визнав "Алля Аят" екстремістською, її діяльність заборонено на території Росії.

"Екстремістська" література "Алля Аят", вилучена ФСБ. (Telegram)

Тими ж днями Ленінський районний суд Оренбурга відмовився виносити вирок місцевому лідеру "Алля Аят", 56-річній жінці, оскільки прокурор припустився низки процесуальних помилок. Однак суд не закрив справу, а повернув її прокурору, щоб той переформулював обвинувачення.

"Алля Аят", можливо, є найбільшим езотеричним рухом, що діє на пострадянському просторі. Він був заснований у Казахстані 1990 року етнічним уйгуром Фархатом Мухамедовичем Абдуллаєвим (1937-2007), який стверджував, що отримав одкровення від архангела Гавриїла. Рух вчить своїх членів налаштовуватися на вселенську енергію шляхом проголошення мантри уйгурською мовою. Влада Казахстану звинуватила рух у тому, що він стверджував, ніби мантра зцілює від більшості хвороб і звертатися до лікарів необов'язково. Вона заборонила "Алля Аят" у 2009 році. Однак група продовжувала зростати, набравши понад 10 000 послідовників у Центральній Азії та Росії, а також у Білорусі, Україні, Латвії та Німеччині.

Незалежний інформаційно-аналітичний центр "СОВА" назвав "незаконними" рішення про "ліквідацію" і занесення "Алля Аят" до офіційного списку заборонених у Росії "екстремістських" груп. Центр "СОВА" дійшов висновку, що література і вчення руху не є "екстремістськими" навіть за широкими стандартами російського законодавства.

За матеріалами BITTER WINTER