ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США завдадуть нових ударів по іранських угрупованнях, заявив Салліван (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Сполучені Штати мають намір завдати нових ударів по підтримуваних Іраном угрупованнях на Близькому Сході, заявив у неділю радник Білого дому з національної безпеки.

В останні два дні США завдали ударів по пов'язаних із Тегераном угрупованнях в Іраку, Сирії та Ємені. Американські військові завдали ударів по угрупованнях в Іраку та Сирії, щоб помститися за напад у Йорданії, а наступного дня США і Велика Британія вдарили по 36 осередках хуті в Ємені.

"Ми маємо намір завдати додаткових ударів і вжити додаткових дій, щоб дати зрозуміти, що Сполучені Штати дадуть відповідь, коли на наші війська нападають, коли вбивають наших людей", — заявив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван у неділю у програмі NBC "Зустріч із пресою".

Пентагон заявив, що не хоче війни з Іраном, і не вважає, що Тегеран теж хоче війни.

Салліван не став уточнювати, чи можуть Сполучені Штати атакувати об'єкти на території Ірану, чого американські військові старанно уникають.

Виступаючи в програмі "Обличчям до нації" на каналі CBS кількома хвилинами раніше, він сказав, що удари в п'ятницю — це "початок, а не кінець нашої відповіді, і будуть ще кроки — деякі видимі, деякі, можливо, невидимі".

"Я б не став описувати це як якусь безстрокову військову кампанію", — сказав він.

За словами Пентагону, удари, завдані в суботу по Ємену, торкнулися сховищ зброї, ракетних систем, пускових установок та інших об'єктів, які хусити використовували для атак на судна в Червоному морі.

Представник збройних сил Хуті Яхья Сареа заявив, що удари "не залишаться без відповіді і наслідків". Інший представник Хуті, Мохаммед Абдулсалам, заявив, що угруповання не зупиниться і що рішення Ємену підтримати Газу не зачеплять жодні атаки.

Махджуб Звейрі, директор Центру вивчення Перської затоки при Катарському університеті, не очікує змін у підході Ірану навіть після останніх ударів США.

"Вони тримають ворога за кордоном, далеко. Вони не зацікавлені в прямій військовій конфронтації, яка може призвести до нападів на їхні міста або батьківщину. Вони будуть підтримувати цей статус-кво", — сказав він агентству Reuters.

Міністерство закордонних справ Ірану заявило, що останні атаки на Ємен є "кричущим порушенням міжнародного права з боку США і Великої Британії", і попередило, що продовження таких атак являє собою "тривожну загрозу міжнародному миру і безпеці".

Найближчими днями держсекретар Блінкен відвідає Саудівську Аравію, Єгипет, Катар та Ізраїль під час своєї п'ятої з жовтня поїздки в регіон, яка буде присвячена просуванню переговорів про повернення заручників, захоплених в Ізраїлі ХАМАСом в обмін на тимчасове припинення вогню в Газі.