ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Виборча комісія виявила порушення в документах Бориса Надєждіна

Велика Епоха
Борис Надєждін, представник політичної партії "Громадянська ініціатива". (Вера Савина / AFP / Scanpix / LETA)

У документах, поданих російським кандидатом Борисом Надєждіним на підтримку своєї заявки на участь у виборах президента, було виявлено порушення, повідомив у п'ятницю представник виборчої комісії.

Цього тижня Надєждін подав до виборчої комісії підписи понад 100 000 своїх прихильників у всій Росії в рамках своєї спроби внести своє ім'я в бюлетень для голосування на виборах 15-17 березня.

Однак Микола Булаєв, заступник голови комісії, заявив, що деякі з цих підписів належать померлим людям.

Його коментарі, схоже, збільшили ймовірність того, що чиновники пошлються на технічні підстави для дискваліфікації Надєждіна, який відомий різкою критикою Путіна і війни в Україні. Комісія оголосить наступного тижня, яких кандидатів допущено до виборів.

"Коли там якась неточність у написанні, Центральна виборча комісія за пропозицією робочої групи, як правило, не враховує, не зараховує, а вважає, що таке допустимо", — сказав Булаєв.

"Але коли ми бачимо десятки, і не один десяток людей, яких на цьому світі вже немає, а вони дали підпис, постає питання щодо етичних норм, які використовуються, зокрема, збирачами підписів. Якоюсь мірою кандидат до цього прямо причетний".

Сам Надєждін поставився до проблеми з легкістю, звернувшись до своїх прихильників у Telegram.

"Ми з вами живіші за всіх живих. Якщо в моїх підписних листах комусь ввижаються мертві душі — ну що ж, друзі, це питання не зовсім до мене. Це більше до церкви, до екзорциста", — сказав він.

У минулому виборчі органи дискваліфікували кандидатів, чиї підписи прихильників були визнані недійсними.

Ніхто не очікує, що 60-річний Надєждін переможе, навіть якщо його допустять до виборів, з огляду на тривале панування Путіна та його контроль над державою. Але його кампанія привернула увагу людей завдяки його відкритому виступу проти того, що Кремль називає "спеціальною військовою операцією".

За словами Надєждіна, початок війни був "фатальною помилкою" Путіна. Він пообіцяв закінчити її шляхом переговорів.

Кремль заявив, що не бачить у Надєждіні серйозного суперника для Путіна, який, на його думку, переможе на виборах завдяки переважній підтримці населення, "накопиченій" за більш ніж два десятиліття перебування при владі як президента або прем'єр-міністра.