ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пожежі в Чилі зруйнували сотні будинків, загинули 46 осіб (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Лісові пожежі в густонаселеному районі в Чилі призвели до загибелі щонайменше 46 осіб. Офіційні особи також повідомили, що знищено щонайменше 1100 будинків.

У своєму виступі по національному телебаченню президент Габріель Борич попередив, що кількість загиблих може зрости, оскільки в районі Вальпараїсо вирують чотири великі пожежі, і пожежникам ледве вдається дістатися до найнебезпечніших районів.

Борич закликав чилійців співпрацювати з рятувальниками.

"Якщо вам кажуть евакуюватися, не зволікайте", — сказав він. "Пожежі швидко поширюються, а кліматичні умови ускладнюють боротьбу з ними. Висока температура, сильний вітер і низька вологість".

Раніше в суботу міністр внутрішніх справ Кароліна Тоха повідомила, що в центрі та на півдні країни, де цього тижня встановилася незвично висока температура, палають 92 лісові пожежі.

Найсмертоносніші пожежі виникли в регіоні Вальпараїсо, де влада закликала тисячі людей евакуюватися зі своїх будинків.

З п'ятниці дві пожежі поблизу міст Кільпуе і Вілья-Алемана спалили щонайменше 8 000 гектарів. Одна з пожеж загрожує прибережному курортному місту Вінья-дель-Мар, де вже сильно постраждали деякі квартали.

У Вілья-Індепенденсія, районі на пагорбі в східній околиці міста, було знищено кілька кварталів будинків і підприємств. На вулицях, покритих попелом, стоять згорілі автомобілі з розбитим склом.

"Я живу тут 32 роки і ніколи не думав, що таке може трапитися", — сказав Роландо Фернандес, один із мешканців, які втратили свій будинок.

За його словами, він уперше побачив вогонь на сусідньому пагорбі в п'ятницю вдень, і вже за 15 хвилин район був охоплений полум'ям і димом, змусивши всіх рятуватися втечею.

"Я все життя працював, а тепер залишився ні з чим", — сказав Фернандес.

Міністр внутрішніх справ Чилі Кароліна Тоа повідомила, що в районі Вальпараїсо було створено три сховища, а на боротьбу з пожежами було направлено 19 гелікоптерів і понад 450 пожежників.

Унаслідок пожежі вимкнулася електрика, а в районі Вальпараїсо довелося евакуювати чотири лікарні і три будинки для літніх людей. За словами міністра внутрішніх справ, вогонь також знищив два автобусні термінали.

Ель-Ніньо спричинив посухи і більш спекотні, ніж зазвичай, температури на заході Південної Америки цього року, збільшивши ризик лісових пожеж. У січні в Колумбії було знищено понад 17 000 гектарів лісів унаслідок пожеж, які сталися після кількох тижнів сухої погоди.