ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Гонконгу можуть ухвалити новий закон про нацбезпеку (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

На острові вже скоро хочуть ухвалити новий закон про нацбезпеку. Він розширить такі поняття, як підбурювання до заколоту, розголошення державних таємниць та економічні злочини. Як цей крок вплине на автономію фінансового центру та бізнес-спільноту?

У вівторок Гонконг оголосив про плани ухвалити новий ширший закон про національну безпеку.

Він ґрунтується на масштабному законодавстві, яке Пекін нав'язав місту 2020 року після масових продемократичних протестів роком раніше.

Відтоді, як 1997 року Гонконг було передано Китаю, тут намагались ухвалити закон, який забороняє «дії, що загрожують національній безпеці», відомий як Стаття 23.

Однак попередні спроби не мали успіху.

2003 року близько півмільйона людей вийшло на протест проти 23-ї Статті, а міністр безпеки був змушений піти у відставку.

Деякі юристи кажуть, що нове законодавство може поглибити та розширити закон 2020 року, який має розпливчасті формулювання, а також оновити старі закони, ухвалені ще в колоніальну епоху.

Було розроблено нові пункти, зокрема пункт про підбурювання до заколоту, в якому окремо згадуються насильницькі протести, що загрожують національному суверенітету.

Також є новий пункт проти дій у мережі, які завдають шкоди національній безпеці.

Лі також заявив, що законодавство не передбачатиме відправлення людей для суду до материкового Китаю.

Він поставив собі за мету ухвалити відкладену 23-тю Статтю цього року.

Торік Лі оголосив, що його політика спрямована на стимулювання економіки міста, поки місцевий фондовий ринок зазнає труднощів, а деякі сім'ї продають квартири та переїжджають за кордон.

Громадські консультації з цього питання мають завершитись 28 лютого.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube