ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На Корсиці заарештували боса італійської мафії, який втік із в'язниці (ВІДЕО)

Велика Епоха
(MIGUEL MEDINA/AFP via Getty Images)

Главу італійського мафіозного угруповання Марко Радуано заарештували в четвер у Верхній Корсиці, повідомила в п'ятницю влада Франції та Італії.

40-річний Марко Радуано, який втік із в'язниці у 2023 році, є главою "Товариства Фоджіана" (Società foggiana), мафіозного угруповання, що діє в італійській провінції Фоджія в Апулії (південь країни). Його права рука, Джанлуїджі Трояно, був заарештований у той самий час в Отурі, недалеко від Гранади на півдні Іспанії, йдеться в заяві карабінерів.

"Арешт за кордоном двох небезпечних утікачів, боса Марко Радуано і його правої руки Джанлуїджі Трояно, є новим ударом по злочинності", — заявив міністр внутрішніх справ Маттео П'янтедозі на сторінці свого міністерства в X.

Ці арешти стали можливими завдяки зусиллям італійських поліцейських "і співпраці з французькими та іспанськими правоохоронними органами", — зазначив П'янтедозі. Арешти були проведені членами спеціальної групи італійських карабінерів "за підтримки французької жандармерії та оперативних підрозділів іспанської Цивільної гвардії", заявили карабінери.

За даними Європолу, Марко Радуано відбував 24-річний тюремний термін за членство в мафіозній організації, торгівлю наркотиками, незаконне зберігання зброї та інші злочини. За даними карабінерів, він причетний до двох убивств у рамках іншої справи.

Європол стверджує, що він "стояв на чолі" своєї злочинної організації, відіграючи роль "спонсора, організатора і безжального вбивці".

Його втечу, здійснену наприкінці лютого 2023 року з камери суворого режиму в'язниці Нуоро на Сардинії, було знято камерами спостереження. Він спустився тюремною стіною, використовуючи кілька пов'язаних разом простирадл.

Його права рука, Джанлуїджі Трояно, перебував у бігах із 2021 року, коли відбував покарання у вигляді дев'яти років і двох місяців під домашнім арештом. Мафія Фоджії (Società foggiana), відома як "четверта мафія" (три інші: Коза Ностра на Сицилії, Ндрангета в Калабрії і Каморра в Неаполі), нині вважається однією з найжорстокіших на півострові.