ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Власників собак XL Bully зобов'язали стерилізувати улюбленців в Англії та Уельсі (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Володіння незареєстрованим собакою породи "XL Bully" стане кримінальним злочином в Англії та Уельсі з четверга відповідно до планів щодо поступової заборони цієї породи, яку часто звинувачують у смертельних нападах на людей або тварин.

Заборона, введена торік прем'єр-міністром Ріші Сунаком після низки вбивств і суспільного резонансу, привернула увагу до породи, чиї розміри і сила роблять її символом статусу для одних і об'єктом страху для інших.

Соня Фалейро, 46-річна письменниця, розповіла про напад у лондонському парку трьох собак, ідентифікованих поліцією як бультер'єри XL, унаслідок якого загинула її улюбленка Джек Рассел Зоуї, травмувалися вона та її донька, а її чоловіку, який втрутився, знадобилося лікування від травм.

"Поки він боровся з цією собакою і намагався визволити Зоуї з її щелеп, дві інші собаки підскочили і спробували схопити Зоуї, наче вона була іграшкою і вони збиралися розірвати її на частини", — розповіла Фалейро агентству Reuters.

Порода XL Bully була виведена у Великій Британії в 2010-х роках. Вона являє собою схрещування кількох порід, зокрема американського пітбультер'єра. Розмір і сила собак зробили їх мішенню для тих, хто бере участь у нелегальних собачих боях.

Понад 30 000 бультер'єрів XL було зареєстровано для отримання сертифіката, який дає змогу власникам утримувати собак на суворих умовах, включно з носінням намордника і стерилізацією для запобігання розмноженню.

Власникам без сертифіката загрожують штрафи і тюремне ув'язнення терміном до шести місяців.

Кампанія за науково обґрунтоване регулювання небезпечних собак (CEBRDD), що підтримує заборону, заявила, що, згідно з її дослідженнями, кількість смертельних випадків від усіх нападів собак в Англії та Уельсі зросла з приблизно трьох на рік до 2021 року до приблизно 10 на рік у 2022 і 2023 роках.

В Управлінні національної статистики Великобританії кількість нападів зі смертельними наслідками не фіксують за породами. У 2023 році внаслідок укусу собаки загинуло 16 осіб.

Із заяв поліції Reuters вдалося підтвердити щонайменше один напад зі смертельними наслідками, скоєний, імовірно, собакою породи XL Bully 2023 року. Агентство Reuters зв'язалося із сімома жертвами нападів або членами їхніх сімей. Із чотирьох осіб, які відповіли на запит, ніхто не захотів говорити публічно.

Група, яка виступає за заборону собак, "Bullywatch" заявила, що через попередній досвід жорстокого поводження або страх помсти в інтернеті вони не хочуть запрошувати жертв для спілкування зі ЗМІ.

"Цілком очевидно, що йдеться не про жменьку погано навчених собак, а про модель поведінки, і це не може тривати", — сказав прем'єр-міністр Ріші Сунак.

Британська благодійна організація із захисту тварин RSPCA заявила, що необхідно вжити термінових заходів для захисту населення, але виступила проти законодавства про конкретні породи.

"Порода не є хорошим або надійним показником ризику агресивної поведінки", — каже експерт RSPCA із захисту собак доктор Саманта Гейнс.