ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Через рекордну посуху каталонці зіткнулися із забороною миття автомобілів та обмеженням відвідування басейнів (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Жителям східного іспанського регіону Каталонія буде заборонено мити свої автомобілі і наповнювати порожні басейни в рамках оголошених у четвер заходів, спрямованих на пом'якшення наслідків найсильнішої в історії регіону посухи.

Заходи, які набудуть чинності в п'ятницю, торкнуться близько шести мільйонів людей у 200 селах, селищах і містах, включаючи друге за величиною місто Іспанії Барселону. Вони були прийняті після того, як рівень води у водосховищах впав майже до 16% від їхньої ємності.

Дослідження 2022 року показало, що Піренейський півострів є найсухішим за останні 1200 років, що змусило чиновників розглянути можливість доставки води кораблями до Барселони – захід, прийнятий у 2008 році, коли рівень води у водосховищах був близьким до 20%, а опріснювальних установок працювало менше.

Місцева влада хоче, щоб мешканці скоротили використання води на 5%, а фермери – до 80%. Згідно з першим комплексом заходів, які можуть бути посилені, якщо ситуація не покращиться, дозволене використання води буде зменшено до 200 літрів з 210 літрів на людину в день.

"Посуху буде подолано, але ми перебуваємо в новій кліматичній реальності, в якій більш імовірно, що будуть нові посухи, і вони будуть більш інтенсивними", – сказав на пресбрифінгу керівник регіону Пере Арагонес.

Дерева зрошуватимуть лише залишковими водами, щоб гарантувати їхнє виживання, а заповнення порожніх басейнів буде заборонено, в тому числі на туристичних об'єктах.

Однак змагальним плавальним клубам буде дозволено частково заповнювати свої криті басейни, якщо вони вживатимуть контрзаходів, наприклад, закриватимуть душові кабіни.

У районі Барселони вже знизили тиск води в деяких міських системах водопостачання, а за порушення обмежень накладатимуться санкції до 3 000 євро (3 242 доларів США), хоча поки що незрозуміло, як влада буде контролювати порушення.

У водосховищі Сау, яке заповнене на 4%, на поверхню виринула церковна вежа, яка раніше була під водою.

"Я був тут дитиною, я пам'ятаю її. Зараз мені 77 років, і я ніколи не бачив її такою", – сказав Жоакім Казалі на водосховищі в середу.