ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Тайвань обирає спікера парламенту, погляди якого прокитайські (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Чи готується Тайвань до потенційного поділу політичної влади? Обраний президент Вільям Лай відомий своєю жорсткою позицією щодо Пекіна, але законодавчий орган Тайваню обрав нового спікера, якого звинувачують у пропекінській позиції.

Спікер Хань Гоюй заперечує звинувачення. Він – представник найбільшої опозиційної партії острова – Гоміньдан.

Відповідно до президентської системи правління Тайваню саме президент призначає прем'єр-міністра, хоча, оскільки тепер у парламенті немає більшості, ДПП доведеться працювати з опозицією, щоб домогтися ухвалення своєї законодавчої програми. Дехто на Тайвані висловлює побоювання щодо можливого розколу в уряді.

Однією з найважливіших функцій спікера є приймання багатьох іноземних законодавців, які відвідують Тайвань, наприклад, тодішнього спікера Палати представників США Ненсі Пелосі у 2022 році, поїздка якої настільки обурила Китай, що він розпочав військові ігри навколо острова після її від'їзду.

Під час передвиборчої кампанії Лай заявив, що якщо Хань стане спікером, він відправить його до Китаю і зустрінеться з китайськими чиновниками. Демократична партія також запустила телевізійну рекламу, в якій звинувачувала Ханя у прокитайській позиції.

Хань відвідав офіс зв'язку уряду Китаю в Гонконзі у 2019 році, перш ніж його кандидатуру було оголошено.

Того ж року він також відвідав материковий Китай, де зустрівся з високопоставленими китайськими чиновниками і підтвердив свою прихильність позиції, згідно з якою і Тайвань, і Китай належать "одному Китаю".

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube