ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Фермери блокували голландсько-бельгійський кордон, протестуючи проти "екологічної політики" ЄС (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Фермери заблокували голландсько-бельгійський кордон і зайняли дороги в Греції в п'ятницю, а польська профспілка оголосила про плани закрити прикордонні переходи з Україною на тлі поширення протестів у Європі.

Протести спалахнули в кількох країнах через низькі ціни на продукти, зростаючі витрати, дешевий імпорт і обмеження у зв'язку з боротьбою зі зміною клімату.

У той час як французькі фермери почали знімати блокади після того, як уряд пішов на нові поступки, бельгійські та голландські фермери заблокували прикордонні переходи на автострадах.

"У нас дуже хороша продукція тут, в ЄС, і ми хочемо продовжувати її виробляти. Але це має бути зроблено справедливо, гідно і не з такою кількістю правил. Так більше тривати не може", — заявив молодий голландський фермер Йохан Ван Енкеворт, який стояв на одному з блокпостів.

Цього тижня в Брюсселі фермери закидали яйцями і камінням Європейський парламент, вимагаючи від лідерів ЄС на найближчому саміті зробити більше.

"Спільна сільськогосподарська політика (CAP) поступово перетворюється на загальну екологічну політику, без будь-якого визнання нас, виробників продуктів харчування", — ідеться в заяві бельгійської профспілки фермерів ABS.

Представник Європейської комісії з торгівлі та сільського господарства Улоф Гілл заявив, що підтримка сільськогосподарського сектору з боку Комісії є незмінною для ЄС і що в період 2023-2027 років у рамках ЄСП європейським фермерам буде виділено понад 300 мільярдів євро.

"Наша підтримка співмірна з внеском європейських фермерів у наш продовольчий суверенітет", — сказав він, додавши, що у зв'язку з конкретними проблемами, порушеними фермерами, Комісія оцінює можливі подальші кроки.

У бельгійському порту Зебрюгге, який займається імпортом автомобілів і деяких свіжих продуктів із Великої Британії та інших країн, фермери в п'ятницю ввечері почали знімати блокаду, що розпочалася в середу і призвела до того, що 2000 вантажівок скупчилися на вулиці.

У порту заявили, що тепер зосередяться на доставці вантажівок у порт або на тимчасову стоянку в аеропорту Остенде.

Польська профспілка фермерів "Солідарність" у п'ятницю оголосила про загальний страйк, який розпочнеться 9 лютого і призведе до блокади прикордонних переходів між Польщею та Україною.

"Наше терпіння вичерпалося", — заявила профспілка, маючи на увазі імпорт української продукції.

Польські ЗМІ повідомили, що німецькі фермери за підтримки польських фермерів блокують частину кордону з Польщею.

Фермери також влаштували блокади в центрі та на півночі Греції, вимагаючи постійного звільнення від податків на дизельне паливо і прискорення виплати компенсацій за втрати, пов'язані з повінню.

У Португалії в четвер трактори заблокували щонайменше три дороги, що з'єднують Португалію з Іспанією. У п'ятницю одна дорога в південному регіоні Алентежу недалеко від кордону залишалася заблокованою, а в кількох місцях фермери влаштували повільні ходи.

На початку цього тижня іспанські фермери заявили, що вийдуть на вулиці в лютому на знак протесту проти європейських правил і відсутності підтримки з боку уряду.

Тим часом французькі фермери в п'ятницю демонтували блокпости в десятках місць, включно з кількома шосе, що ведуть до Парижа, після отримання нових обіцянок від уряду.